Za plače vodilnih v DUTB najmanj 83.000 evrov mesečno

Trije neizvršni direktorji Družbe za upravljanje terjatev bank (DUTB) so lani prejeli skupaj 198.500 evrov prejemkov neto. Od letošnjega januarja ima družba tudi tri izvršne direktorje, skupni mesečni strošek za prejemke vseh šestih pa znaša najmanj 83.000 evrov bruto, je razvidno s spletnih strani DUTB.

Trije neizvršni direktorji Družbe za upravljanje terjatev bank (DUTB) so lani prejeli skupaj 198.500 evrov prejemkov neto
Trije neizvršni direktorji Družbe za upravljanje terjatev bank (DUTB) so lani prejeli skupaj 198.500 evrov prejemkov neto 

LJUBLJANA > Švedi Lars Nyberg, Carl-Johan Lindgren in Arne Berggren, ki so položaje neizvršnih direktorjev slabe banke zasedli 6. marca lani, so se dogovorili o mesečni plači v višini 10.000 evrov bruto, upravičeni pa so tudi do povračila stroškov za prevoz na delo in z dela, prehrane ter bivanja v Sloveniji.

Z letošnjim 9. januarjem so se jim pridružili še trije izvršni direktorji DUTB. Od tedaj Christopher Gwilliam in Janez Škrubej prejemata mesečno plačo v višini 21.533 evrov bruto, Aleš Koršič pa 9800 evrov bruto.

Na seznamu pa ni Šveda Torbjörna Manssona, ki je DUTB začasno vodil do letošnjega 9. januarja, od tedaj pa je svetovalec upravnega odbora.

DUTB je v skladu z zakonom o dostopu do informacij javnega značaja danes razkrila tudi podatke o sklenjenih svetovalnih in drugih avtorskih pogodbah. Kot je razvidno iz podatkov, je svetovalna pogodba z družbo Quartz+Co iz Stockholma, s katero je povezan Mansson, zaradi česar je bila DUTB deležna kritik o konfliktu interesov, vredna 37.000 evrov na teden plus 8500 evrov na mesec.

V letu 2013 so v DUTB za svetovalne pogodbe zunanjim izvajalcem odšteli skupaj 3,6 milijona evrov, brez tega pa družbi ne bi mogli omogočiti vzpostavitve in začetka operativnega delovanja, je v začetku letošnjega februarja povedal Nyberg.

Kot je razvidno s seznama, ima DUTB trenutno sklenjene pogodbe s štirimi odvetniškimi družbami, pogodbene vrednosti pa segajo do 5000 evrov mesečno za odvetnika oziroma 180 evro na uro. Do konca junija ji bodo svetovali strokovnjaki iz Švice za dogovorjeno ceno 24.800 evrov mesečno, 10.350 evrov mesečno pa plačujejo estonskim strokovnjakom za finančne storitve. Pogodba za svetovanje na področju informacijske tehnologije je vredna 5400 evrov mesečno, za storitve komuniciranja pa 3850 evrov mesečno. Sklenjeno imajo tudi pogodbo s tolmačko po ceni 68 evrov na uro.

STA


Najbolj brano