Virant bi bil ponosen, če bi ga odnesla “korupcijska koalicija Janša-Janković”

Na ministrstvu za notranje zadeve delamo na polno in problemov ne pometamo pod preprogo, je danes v zagovoru na interpelacijo, ki jo je zoper njega vložila opozicija, poudaril minister Gregor Virant. Ob tem je zanikal vse očitke, ki so jih v interpelaciji navedle SDS, SLS in NSi. Virant je tudi naštel ključne uspehe dosedanjega mandata.

 “Če bi me odnesla neka korupcijska koalicija Janša-Janković, bi bil to padec, na katerega bi bil še posebej ponosen,” je dejal Gregor Virant  o namigih, da bi lahko nekateri poslanci PS podprli interpelacijo zaradi preiskave pri ministru Romanu Jakiču Foto: STA
“Če bi me odnesla neka korupcijska koalicija Janša-Janković, bi bil to padec, na katerega bi bil še posebej ponosen,” je dejal Gregor Virant o namigih, da bi lahko nekateri poslanci PS podprli interpelacijo zaradi preiskave pri ministru Romanu Jakiču Foto: STA

LJUBLJANA > “Če bi me odnesla neka korupcijska koalicija Janša-Janković, bi bil to padec, na katerega bi bil še posebej ponosen,” je dejal glede namigov, da bi lahko nekateri poslanci PS podprli interpelacijo zaradi preiskave pri ministru Romanu Jakiču.

Notranji minister Gregor Virant svoje delo opravlja dobro, zato ima mojo polno podporo, je v odgovoru na očitke iz interpelacije v DZ zagotovila premierka Alenka Bratušek. Poslanke in poslance pa je pozvala, naj vladi pustijo delati, saj bo le tako lahko izpolnila svojo zavezo, da postavi našo državo med najboljše v Evropi.

Podpora iz vrst PS vprašljiva

Poslanci bodo interpelacijo zoper Gregorja Viranta, sicer tudi predsednika DL, obravnavali na današnji izredni seji, ki se je z zamudo zdaj že začela. Po navedbah nekaterih medijev je tudi zaradi sredine kriminalistične preiskave, ki je potekala med drugim tudi pri obrambnem ministru Romanu Jakiču iz vrst PS, vprašljiva podpora dela poslancev PS ministru Virantu. Vsaj v delu PS vidijo namreč v preiskavi po poročanju medijev neke vrste zaroto.

Po ministrovih besedah je interpelacija v celoti neutemeljena ter je zgolj nepotrebno tratenje časa in davkoplačevalskega denarja. Dejal je, da bi veljalo čas in denar porabiti za bistveno pomembnejše zadeve, s katerimi se sooča država. "Vse, kar mi očitate, so v resnici dosežki, na katere sem ponosen," je poudaril.

Virant je dejal, da bi si interpelacijo zaslužil ravno v primeru, če tega, kar mu očita opozicija, ne bi storil. Dodal je, da si je interpelacijo SDS, SLS in NSi očitno zaslužil z učinkovitim delom: "Popolnoma jasno mi je, da če minister dela veliko in aktivno, da dviguje prah. Zato ni čudno, da sva se s kolegom Čuferjem prva znašla na opozicijskem seznamu za odstrel."

V SD in Desus so Virantu zagotovili podporo

Predsednik SD Igor Lukšič se sicer strinja, da je gotovo čudno, da obrambnega ministra, ki je varovana oseba, obiščejo kriminalisti, še zlasti, ko ga ni bilo doma. “Taista policija, ki njega varuje, ne ve, da ga ni doma in pride na njegov dom z drugimi ekipami, to je res čudno za državo,” je v izjavi za medije po sestanku političnega vrha glede stresnih testov v bankah ocenil Lukšič. A pri tem, kot poudarja, ne cilja na notranjega ministra Viranta.

Lukšič obenem napoveduje, da bodo poslanci SD glasovali proti interpelaciji, ker so argumenti, s katerimi prihaja opozicija, slabi in na trhlih nogah. “Očitki so neutemeljeni in ni razloga, da bi podprli interpelacijo,” je dejal.

Tudi predsednik Desus in zunanji minister Karl Erjavec ocenjuje, da so očitki v interpelaciji, da Virant škoduje lokalni samoupravi, zelo pavšalni, argumentacija za njegovo interpelacijo pa precej šibka. Po Erjavčevih besedah se Virant pri svojem delu trudi in ni storil nič nezakonitega. Erjavec tako pričakuje, da interpelacija ne bo uspela in da bo Virant še naprej minister. “Pričakujem zgolj neko burno razpravo in veliko očitkov s strani opozicije,” je dejal v izjavi za medije pred začetkom seje DZ.

V opoziciji želijo opozoriti na “stranpoti” Viranta

Opozicija želi z današnjo obravnavo interpelacije zoper notranjega ministra Gregorja Viranta opozoriti na njegove "stranpoti", je v imenu predlagateljev interpelacije dejal vodja poslanske skupine NSi Matej Tonin. Koalicijske poslance je opozoril, da bi s podporo Virantu prevzeli tudi odgovornost za njegovo politiko.

Predlagatelji interpelacije Virantu po Toninovih besedah očitajo, da ogroža skladen regionalni razvoj, na novo zaposluje v javni upravi in diskriminira javne uslužbence glede na članstvo v sindikatih ter nepravično ureja problematiko glede izbrisanih.

In danes, kot je dejal poslanec NSi, želijo koalicijskim poslancem dati priložnost, da to Virantovo ravnanje sprevidijo.

STA


Najbolj brano