Turk: Izbrali so me za poskusnega zajca

Po mnenju ministra za izobraževanje Žige Turka se pri interpelaciji zoper njega kaže “izkrivljena raba postopka interpelacije zoper ministra”. Odgovor na interpelacijo bo pripravil v tednu dni. V izjavi za medije je napovedal, da bo podpredsednika državnega zbora (DZ) prosil, da razpravo o interpelaciji uvrsti na dnevni red februarske seje, ki se začne 4. marca.

Po mnenju ministra za izobraževanje Žige Turka se pri interpelaciji zoper njega kaže “izkrivljena raba postopka interpelacije zoper ministra” Foto: Srdjan Živulović/Bobo
Po mnenju ministra za izobraževanje Žige Turka se pri interpelaciji zoper njega kaže “izkrivljena raba postopka interpelacije zoper ministra” Foto: Srdjan Živulović/Bobo

LJUBLJANA> Predlagatelji interpelacije po besedah ministra za izobraževanje, znanost, kulturo in šport potrjujejo, kar je zapisal v prvem odzivu - “da so me izbrali za poskusnega zajca, s katerim preverjajo zaupanje vladi v DZ”.

Turk: Interpelacija je politični manever proti vladi

“Da je interpelacija zgolj politično dejanje proti vladi, je potrdil tudi prvak stranke, ki je danes še sestavni del vlade, jutri pa menda ne bo več, ko je na televiziji brezsramno napovedal, da bo glasoval za interpelacijo, češ saj ne gre za ministra,” je danes na besede ministra za zunanje zadeve in prvaka Desus Karla Erjavca spomnil Turk.

“Kadar ne gre za ministra, obstajajo druga politična sredstva, a jih poslanci SD niso hoteli, znali ali upali uporabiti. Očitno zato, ker želijo, da vlada ostane, da jo izčrpavajo. Hkrati pa ji prepuščajo delo za sanacijo stanja, v katero so v treh letih potratnega in neodgovornega vladanja pahnili državo in državljane,” je minister Turk dejal na današnji novinarski konferenci.

Turk: V šolah je vse enako, kot je bilo pred letom dni

V šolah je vse tako, kot je bilo pred letom dni, še največja sprememba je, da so zimske počitnice spet v dveh delih, je dejal. “Eno leto smo se ukvarjali s stvarmi, na katere minister nima posebnega vpliva. Namesto da bi si priznali, da denarja ni toliko, kot bi si ga mi vsi želeli, in se lotili vsebinskih vprašanj modernizacije slovenskih institucij znanja, smo bili potegnjeni v pojasnjevanje nujnih in neizbežnih zadev,” je poudaril.

Celoten sektor se je po njegovih besedah postavil na stališče, da je edino, kar jih minister lahko vpraša, ali imajo dovolj denarja. Ogromno energije je šlo po njegovih navedbah za pojasnjevanje proračuna in finančnih možnosti države, ministra so zapletali “v desetine majhnih sporov, vse zato, da se v izobraževanju, znanosti in kulturi ne bi kaj spremenilo”.

STA


Najbolj brano