četrtek, 29. julij 2010
Sesljanski zaliv v novi podobi leta 2014
Danes so v Trstu predstavili gradbeni načrt, ki bo temeljito preuredil območje sesljanskega zaliva in tamkajšnjega pristanišča. Tako imenovani projekt Portopiccolo velja za enega finančno najzahtevnejših projektov, ki so ga v zadnjih letih izpeljali v Furlaniji-Julijski Krajini. Teža naložbe znaša 245 milijonov evrov.
Foto:
Zgodovina projekta Portopiccolo sega že 16 let nazaj, njegova realizacija je predvidena pomladi leta 2014
Foto:
Foto:
Foto:
TRST> Portopiccolo v sesljanskem zalivu ima dolgo zgodovino in izkazuje zelo velik turistični potencial za območje celotne Furlanije-Julijske Krajine.
Širokopotezno zastavljeni projekt bo poskusil na novo ovrednotiti prestižno lokacijo, ki se razteza na 353.000 kvadratnih metrih in bo vključeval gradnjo rezidenc, hotelov s približno 120 ležišči, kopališč, 40 novih gospodarskih objektov, med katere spadajo trgovine, poslovni prostori, športni in wellness objekti ter več kot tisoč parkirnih prostorov. Pripravljalni posegi na terenu so se že začeli, letos jeseni pa bo izbran gradbeni izvajalec. Zaključek del je predviden konec leta 2013, uradna otvoritev pa naj bi se izvedla že spomladi leta 2014.
Načrt celotnega objekta je izdelal arhitekt Francesco Luparelli s strokovnim prispevkom kolege Andreasa Kiparja na področju zelene arhitekture in vpliva na okolje. Pri načrtovanju so tako poseben poudarek dali obnovljivim virom energije ter ustvarjanju naravnega ambienta, so zapisali še v izjavi za javnost. BP