Rehn: Slovenija se premika v pravo smer

Slovenija se premika v pravo smer, podpiramo ukrepanje vlade, je poudaril evropski komisar za denarne in gospodarske zadeve Olli Rehn ob prihodu na neformalno zasedanje evroskupine v Vilniusu. Opozoril je, da je treba storiti še več na področju strukturnih reform, fiskalne politike in sanacije bančnega sektorja.

 “Nobenega pritiska nisem čutil. Nasprotno, vsi vedo, da imamo kar veliko denarja na računih in za zdaj smo sposobni svoje težave reševati sami,” je poudaril finančni minister Uroš Čufer Foto: Aleš Beno/Finance
“Nobenega pritiska nisem čutil. Nasprotno, vsi vedo, da imamo kar veliko denarja na računih in za zdaj smo sposobni svoje težave reševati sami,” je poudaril finančni minister Uroš Čufer Foto: Aleš Beno/Finance

VILNIUS > “Slovenija je tako v bančnem sektorju kot na drugih področjih ukrepala odločno. Še vedno je treba storiti več na področju strukturnih reform, fiskalne politike in za končanje sanacije v finančnem sektorju, a Slovenija se sedaj premika v pravo smer in podpiramo ukrepanje vlade,” je dejal Rehn.

Slovenija je za zdaj svoje težave sposobna reševati sama in ni pod nobenim pritiskom, naj zaprosi za pomoč iz evropskega reševalnega mehanizma, je zatrdil finančni minister Uroš Čufer ob prihodu na neformalno zasedanje evroskupine v Vilniusu. “Nobenega pritiska nisem čutil. Nasprotno, vsi vedo, da imamo kar veliko denarja na računih in za zdaj smo sposobni svoje težave reševati sami,” je poudaril minister.

Tako je komisar odgovoril na vprašanje, ali je Slovenija po njegovem mnenju še vedno sposobna svoje težave rešiti sama ali se že pripravlja program pomoči zanjo.

Komisar Olli Rehn in slovenski minister Uroš Čufer sta se pred zasedanjem dlje časa pogovarjala v dvoje, je razvidno iz posnetkov dogajanja pred začetkom sestanka.

Šef evroskupine Jeroen Dijsselbloem je za zdaj zadovoljen z ukrepanjem Slovenije v bančnem sektorju, a želi “pospešitev koraka”, tako da bi Slovenija spet kmalu stala “na trdnih tleh”.

V Evropski komisiji poudarjajo, da se Slovenija sooča z resnimi izzivi, a da je njen položaj še obvladljiv in bo ostal obvladljiv, dokler bo vlada ukrepala odločno in naglo.

Poročanje nemškega poslovnega časnika Handelsblatt, ki ob sklicevanju na neimenovane vire med drugim piše, da naj bi ECB pritiskala na slovensko vlado, naj zaprosi za pomoč iz evropskega reševalnega mehanizma ESM, pa komentirajo z besedami, “naj tolmačenja v člankih časopisov, ki temeljijo na anonimnih virih, ne postanejo splošno sprejeta dejstva”.

STA


Najbolj brano