Poslanci se bodo sestajali le še na izrednih sejah

Vodje poslanskih skupin so se na današnjem posvetu pri predsedniku državnega zbora (DZ) Janku Vebru dogovorili, da bo DZ po razpustu zasedal le še na izrednih sejah. O katerih zakonskih predlogih bo parlament v sedanji sestavi še odločal, ni znano, saj je ta odločitev prepuščena poslanskim skupinam, je po posvetu v izjavi za medije povedal Veber.

Vodje poslanskih skupin so se na današnjem posvetu pri predsedniku državnega zbora Janku Vebru dogovorili, da bo DZ po razpustu zasedal le še na izrednih sejah Foto: STA
Vodje poslanskih skupin so se na današnjem posvetu pri predsedniku državnega zbora Janku Vebru dogovorili, da bo DZ po razpustu zasedal le še na izrednih sejah Foto: STA

LJUBLJANA > Predsednik republike Borut Pahor je namreč v nedeljo razpustil parlament in razpisal predčasne volitve, mandat aktualne sestave DZ pa bo trajal vse do ustanovne seje novega sklica. Parlament tudi po razpustu ohranja polna pooblastila, kar sledi iz ene od odločb ustavnega sodišča. Kljub temu je na današnjem posvetu večina vodij poslanskih skupin menila, da bi moral DZ do volitev delati le še na izrednih sejah, je pojasnil Janko Veber.

Predstavniki poslanskih skupin bodo na petkovi seji kolegija predsednika DZ predvidoma razveljavili terminska programa dela DZ za junij in julij, tako da rednih sej v tem mandatu ne bo več. Se bo pa parlament sestajal na izrednih sejah, če jih bodo zahtevale poslanske skupine, ki bodo skušale oblikovati nabor zakonskih predlogov, ki bi jih še obravnavali na izrednih sejah.

Ni še znano, kateri predlogi bodo uvrščeni na izredne seje, njihov okvirni nabor pa je določen v terminskih programih dela DZ. Zagotovo bodo poslanci odločali o potrditvi mandatov novoizvoljenih evropskih poslancev in imenovanju članov sveta agencije za energijo ter razglasili odločitev, sprejeto na referendumu o arhivski noveli.

Veber je zagotovil, da delovanje države v tem času ne bo ogroženo, saj parlament deluje s polnimi pooblastili.

STA


Najbolj brano