Möderndorfer: SDS vrši politični pritisk na opozicijo

Kriminalisti so pri šestih poslancih PS preiskovali pristnost podpisov pod zahtevo za referendum o zakonu o državnem holdingu, je potrdil vodja poslancev PS Jani Möderndorfer. SDS se je po njegovem odločila, da bo “v sklopu svoje moči, z instrumentalizacijo policije, izvajala politični pritisk na opozicijo, ker je dala podpise za referendum”.

Vodja poslancev PS Jani Möderndorfer je dejal, da že pripravljajo ovadbo zaradi krive ovadbe Foto: STA
Vodja poslancev PS Jani Möderndorfer je dejal, da že pripravljajo ovadbo zaradi krive ovadbe Foto: STA

LJUBLJANA> Kriminalisti so po Möderndorferjevih besedah preiskovali podpis Matjaža Zanoškarja, Gašparja Gašparja Mišiča, Romana Jakiča, Mitja Meršola, Jerka Čehovina in Petra Vilfana.

“Danes je za DZ in za demokracijo, za vse člane DZ, ponovno nastopil zelo črn dan. Ker so se tisti, ki vlečejo te niti, odločili, da bodo ponovno preiskovali poslance PS,” je na novinarski konferenci dejal Jani Möderndorfer.

Vodja poslancev PS sicer meni, da je vse to sramotno in nedopustno. Sprašuje pa se tudi, koliko časa bo to še trajalo. Obenem pojasnjuje, da že pripravljajo ovadbo zaradi krive ovadbe.

Janšo pozivajo k zamenjavi Gorenaka

Po besedah Möderndorferja bi moral minister za notranje zadeve Vinko Gorenak odstopiti, “ker je več kot jasno, da instrumentalizira z vsemi sredstvi, ki jih ima na razpolago, da izvaja politični pritisk”. Zato Möderndorfer predsednika vlade Janeza Janšo poziva, naj Gorenaka zamenja, “da čim prej spravimo pod preprogo to sramoto, ki se je zgodila”. Minister Gorenak po njegovih besedah “zelo rad pove, da ima pravico vse vedeti, vendar da ni uporabljal in da ni usmerjal”.

Möderndorferja sicer zanima, kdo stoji za vsem tem, sprašuje pa se tudi, “kaj je naslednje dejanje, naj gremo vsi poslanci ven iz DZ, naj opozicija preneha delovati v državi”. “Ali je koalicija samozadostna in lahko stoji v tej državi in samoobvladuje in dela, kar želi,” zanima Möderndorferja.

Vodja največje poslanske skupine se prav tako sprašuje, “s kom so se že dogovorili za prodajo vseh deležev v podjetjih in se jim tako nespretno mudi uveljaviti ta zakon, ki ni ne reformno dejanje in ne odločujoč za karkoli, kar bi lahko spravilo to državo iz krize”.

Forenzično preverjanje podpisa

Kot je spomnil Möderndorfer, se je zgodba o skeniranih podpisih začela s pojavljanjem nekaterih informacij na spletnih portalih, nato pa je vodja poslanske skupine SDS Jože Tanko na kolegiju predsednika DZ predlagal “sramotni sklep”, da bi se podpisi poslancev preverili na nacionalnem forenzičnem laboratoriju. Sklep ni bil sprejet, takoj za tem pa se je zgodila anonimna prijava in kriminalisti so preverili podpis poslanke PS Melite Župevc.

Ko je forenzična preiskava pokazala, da je poslankin podpis pravi, so bili prepričani, da je zgodba končana, pravi Möderndorfer. Ob tem je spomnil tudi na podano zahtevo za ustavno presojo referenduma s strani koalicije, ki je po njegovih besedah legitimen korak, in na vloženo interpelacijo zoper ministra Gorenaka. Dan po tem, ko premier pove, da so skenirani podpisi ostali pometeni pod preprogo in gredo v pozabo, pa se ponovno zgodi nadaljevanje zgodbe, pojasnjuje Möderndorfer.

STA


Najbolj brano