Goršek in Gorenak sprejela olimpijce-policiste

Minister za notranje zadeve Vinko Gorenak se je na današnjem sprejemu olimpijcem, zaposlenim na policiji zahvalil za njihove dosežke na pravkar končanih olimpijskih igrah v Londonu. Ob tem je zagotovil, da se število delovnih mest za vrhunske športnike ne bo zmanjšalo.

LJUBLJANA> Minister za notranje zadeve Gorenak in generalni direktor policije Janko Goršek sta danes v Ljubljani sprejela šest športnikov in trenerja, ki so se pravkar vrnili z olimpijskih iger. Poleg bronastih veslačev Iztoka Čopa in Luke Špika sta Gorenak in Goršek pozdravila tudi plavalko Saro Isakovič, metalko kopja Martino Ratej, kanuista Benjamina Savška, judoista Roka Drakšiča ter trenerja zlate judoistke Urške Žolnir, ki je zaposlena v Slovenski vojski.

Gorenak je izpostavil, da je na njihove dosežke v Londonu ponosna cela Slovenija. Goršek pa je spomnil, kako večkrat poudari svoj ponos na policiste, v ta kontekst pa po njegovih besedah spadajo tudi športniki, zaposleni v policiji. Kot je dejal, so športniki tista dodana vrednost, ki prispeva k promociji policije in je oni sami ne bi mogli doseči.

Generalni direktor policije je Čopu ob zaključku športne kariere predal simbolično darilo, da bi se mu na ta način zahvalili za vse, kar je storil za ugled slovenske policije. Čestital mu je za vse dosedanje rezultate na olimpijskih igrah, pa tudi zato, "ker je dokazal, kaj pomeni vztrajnost". Poudaril je, da je 17-letni staž, kolikor ga ima Čop v policiji, staž, na katerega bi bil ponosen vsak policist.

Tudi Čop je zadovoljen, da je zaposlen v policiji, zato namerava v prihodnje pomagati pri promociji te institucije. Hkrati se je Čop v imenu vseh danes na sprejemu prisotnih olimpijcev zahvalil za zaposlitev v policiji, saj to po njegovih besedah športnikom pomeni določeno socialno varnost.

"Verjetno marsikdo izmed nas, ki smo osvojili medaljo na letošnji olimpijadi in smo že v zrelih športnih letih, ne bi vztrajal toliko časa, če ne bi bilo tega sistema podpore," je dejal. Zato Čop upa, da bo tako sodelovanje med športniki in državo potekalo tudi naprej ter da bodo mlajše generacije deležne take podpore, kot so je bili oni ali pa še boljše. Notranji minister je ob tem napovedal, da število delovnih mest ne bodo zmanjševali in dodal, da na vladi nikoli doslej niso razpravljali, da bi športnike kakor koli prikrajšali.

Gorenak je tako tudi odprl vprašanje Čopove zaposlitve. Kot je namreč dejal, se športnikom, ko dosegajo vrhunske rezultate, vsi klanjajo, ko zaključijo kariero pa pogosto "ostanejo na cesti". Sam je pa prepričan, da bi moralo biti obratno, da bi se vsi borili zaposliti vrhunske športnike po koncu njihove kariere.

In če bi se Čop želel ostati v policiji, Gorenak - prav on je leta 1995 tudi podpisal Čopovo zaposlitev na policiji - napoveduje, da bo naredil vse, da ostane zaposlen pri njih. Čop lahko sicer pogodbo po koncu kariere podaljša še za dve leti, kar je po njegovih besedah varovalka pri novem začetku, hkrati pa upa, da mu te možnosti ne bo treba dolgo uporabljati in bo lahko prepustil delovno mesto kateremu drugemu športniku. Na novinarsko vprašanje, ali le razmišlja, da bi športno kariero podaljšal, je odgovoril, da je za to možnost še vedno le "0,1 odstotka".


Najbolj brano