Bo obdavčeno tudi cerkveno premoženje?

Koalicijskemu usklajevanju o programu stabilnosti in reformnemu programu so bili priče tudi poslanci koalicije. Strinjajo se, da bremena ne smejo nositi socialno ogroženi. Poslanci opozicije pa so skeptični.

 Novost v predlogu koalicije je  obdavčitev cerkvenega premoženja Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Novost v predlogu koalicije je obdavčitev cerkvenega premoženja Foto: Zdravko Primožič/Fpa

> Mirko Brulc, SD: “Brez ukrepov ne bo šlo, pri čemer se trudimo, da jih ne bi začeli z zvišanjem davkov, kar bi prizadelo male ljudi. Prilivi v proračun so možni tudi od drugod. Na primer z ukrepi zoper sivo ekonomijo, obdavčitvijo premožnejših in s podobnim. Novost v predlogu koalicije je tudi obdavčitev cerkvenega premoženja. Menim, da je to prav; ko je treba zatiskati pasove, bodimo vsi enaki. Fiskalno pravilo s tako kratkim rokom uveljavitve, kot je leto 2015, pa bi pomenilo obubožanje naroda.”

> Kristina Valenčič (DL): “V DL s celotnim seznamom ukrepov nismo najbolj zadovoljni. Preveč je poudarka na davkih in premalo na odhodkovni strani. Do četrtka je še kar nekaj časa, da bi razmislili tudi o kakšnih dodatnih ukrepih. V DL razmišljamo o dodatnih ukrepih, ki bi zapolnili vrzel, če katerega od davkov ne bi uvedli.”

> Mirjam Bon Klanjšček, PS: “Na Brdu pri Kranju sem dobila dober občutek, poslanci koalicije smo si bili dokaj enotni. Vsi ukrepi ne bodo lepi, zato se mi zdi zelo pomembno, da smo poudarili iskanje rešitev za pravično porazdelitev bremen. Manj premožni naj ne dobijo dodatnih bremen, premožnejši pa morajo prispevati svoje.

> Zvone Černač (SDS): “Mislim, da so strokovnjaki povedali, kaj si mislijo o teh predlaganih ukrepih, in kaj drugega ni dodati. Potrebni bodo konkretni ukrepi, ki bodo omejili javno porabo, in ne taki, ki bodo prek povečanja davkov dušili gospodarstvo in tiste, ki še nekaj delajo. Takšen račun se ne bo izšel.”DK, JK


Najbolj brano