Mali raj za tekače in pohodnike

Na 21 in 9,4 kilometrsko tekaško progo malega kraškega maratona se je včeraj podalo 2524 tekačev.

Deset kilometrske preizkušnje se je letos ponovno udeležila tudi Helena Žigon (v ospredju), ki je bila v družbi še nekaj osemdesetletnikov z 86 leti najstarejša udeleženka teka Foto: Bogdan Macarol
Deset kilometrske preizkušnje se je letos ponovno udeležila tudi Helena Žigon (v ospredju), ki je bila v družbi še nekaj osemdesetletnikov z 86 leti najstarejša udeleženka teka Foto: Bogdan Macarol

SEŽANA > Na daljši preizkušnji je bil najhitrejši Novogoričan Mitja Kosovelj s časom 1:09:08, najhitrejša ženska Petra Tratnik iz Žagoliča pri Colu je prišla v cilj slabih 20 minut kasneje. Deževni vremenski napovedi navkljub, so bili tekači ob vetrovnih razmerah deležni celo sonca, pršec je priganjal k cilju le tiste, ki so se na progi zadržali več kot dve uri in pol.

“Ob zgolj 16 odstotni neudeležbi tekačev si štejemo v čast tudi podvojeno število hitrohodcev, ki jih je bilo letos iz štirih držav že 63, na svoj račun je prišlo tudi 45 pohodnikov po Kosovelovi poti, dober obet prihodnosti maratona je tudi skoraj 500 mladih tekačev na krajših progah po mestu,” je povedala Barbara Jerič, je vodja prireditve v okviru sežanskega zavoda za šport.

Poleg dobre izvedbe in pestre tržnice kraških dobrot so udeleženci ene večjih rekreativnih prireditev na Primorskem pohvalili tudi letošnjo novost, uporabo embalaže in posode za jedi iz 100-odstotno biorazgradljivih snovi, za kar jim bo hvaležna zlasti narava, v kateri so uživali v četrtem spomladanskem dnevu.