ATech bi dobil dodatni motor

Za razvoj inovativnih izdelkov bo ATech samo letos vložil petkrat toliko, kot je znašal njegov lanski dobiček. Višja, kar 100-odstotna olajšava za raziskave in razvoj, ki naj bi uvedla nova vlada, je tisto, s čimer jih jih nova vlada najbolj razveselila.

Massimo Makovac: “Kar ne bo šlo za davke, bo kot dodatni motor za nove projekte, ki bodo tako laže zaživeli.”
Massimo Makovac: “Kar ne bo šlo za davke, bo kot dodatni motor za nove projekte, ki bodo tako laže zaživeli.” 

BAČ PRI MATERIJI>“To bi pripomoglo bi k financiranju velikega števila razvojnih projektov, v katere vlagamo že nekaj let,” pravi Massimo Makovac, direktor ATecha.

V ATechu, kjer razvijajo in izdelujejo predvsem krmilnike motorjev za različne izdelke, v nenehnem vlaganju v razvoj vidijo “padalo”, ki jih obvaruje pred najhujšimi udarci krize. “ATech je glavnino dobička sicer vedno vlagal v razvoj in to se nam je vselej obrestovalo,” pravi Massimo Makovac.

A razvoj je drag in napovedano zvišanje olajšave za raziskave in razvoj s 40 na 100 odstotkov bi jim prihranila glavobole, sploh če bosta v torbi nove vlade tudi nižji davek na dobiček in neomejena investicijska olajšava. “Več denarja, kot bo ostalo podjetju, več ga bomo namenili za nova delovna mesta. Kar ne bo šlo za davke, bo kot dodatni motor za nove projekte, ki bodo tako laže zaživeli,” pravi Makovac.

Projekti novih izdelkov bodo podjetju v prihodnjih letih zagotovili precejšnjo rast prihodkov. “Z vsakim evrom, ki ga bomo prihranili pri davkih, bodo naši novi izdelki bliže točki, ko bodo zreli za trg. Od naše rasti bo imela korist tudi država,” napoveduje Makovac. Če podjetja delujejo v poslovno, davčno in še kako drugače prijaznem okolju in če jih gospodarski ukrepi kar se da malo omejujejo, je mogoče pospešiti razvoj in posledično več zaposlovati. “Vloga podjetij je ustvarjati dobičke, vloga države pa je oblikovanje spodbudnega gospodarskega okolja. Podjetja za to državi namenjajo del dobičkov,” še pravi Makovac.

Lani je ATech zrasel za približno 20 odstotkov. Prihodki so se povzpeli do 6,7 milijona evrov, s čemer se je ATech vrnil na raven, kakršna je bila pred krizo. Letos načrtujejo, da bodo ponovno povečali obseg prodaje.

ATechu zdaj glavnino prihodkov prinašajo krmilniki motorjev, predvsem za gospodinjske aparate in električna orodja, v prihodnje pa poleg krmilnikov motorjev stavijo tudi na krmilnike za kurišča na lesno biomaso.

SONJA RIBOLICA


Najbolj brano