Varne točke odslej tudi v Izoli

Tudi občina Izola se vključuje v projekt Varnih točk, ki jih od leta 2003 izvaja Unicef Slovenija. Z Varnimi točkami se vzpostavljajo varni prostori, kamor se otroci lahko zatečejo v primeru stiske. Ciljna skupina so otroci in mladostniki med petim in 18. letom, ki zaradi različnih pritiskov potrebujejo pomoč in varno zatočišče.

IZOLA> Varna točka je posebej označen javni prostor, kjer lahko usposobljeni prostovoljci otrokom nudijo potrebno pomoč in podporo. Njihov namen je obenem tudi okrepitev povezav med vsemi družbenimi akterji, ki vplivajo na varnost v mestu.

V projekt so zato poleg strokovnih sodelavcev Unicefa vključene tudi občine, lokalni koordinatorji projekta, policija, centri za socialno delo, šole, zdravstveni domovi ter prostovoljci v varnih točkah, so v sporočilu za javnost pojasnili v izolski občini.

V projekt Varnih točk je po njihovih navedbah vključenih že 17 občin z več kot 200 točkami. Analize kažejo, da število otrok, ki se v varne točke zateče z resnimi težavami, ni veliko. Varne točke otroci najpogosteje uporabljajo v primerih, ko se izgubijo. Obširnejšo vsebinsko predstavitev projekta občina Izola sicer napoveduje za začetek marca.

STA


Najbolj brano