Koprska občina zanika nepravilnosti pri prodaji Carpaccio puba

Mestna občina Koper je danes zavrnila očitke, povezane s kupoprodajno pogodbo za objekt nekdanjega Carpaccio puba, ki naj bi bila podpisana vsaj tri dni pred iztekom roka za oddajo ponudb. Poudarjajo, da so hoteli ujeti zakonsko predpisane roke, opozorili pa so še na operativno zahtevne postopke priprave potrebne dokumentacije.

Carpaccio Pub Foto: Ilona Dolenc
Carpaccio Pub Foto: Ilona Dolenc

KOPER> Mestna občina Koper (Mok) se je po dveh neuspelih dražbah, na katerih ni bilo zanimanja za nakup poslovnega prostora na naslovu Carpacciov trg 6, odločila, da bo omenjeno nepremičnino prodala neposredno. To je morala v skladu z zakonom o stvarnem premoženju države in samoupravnih lokalnih skupnosti storiti najkasneje v treh mesecih od zadnje neuspele dražbe, so opozorili na koprski občini.

Zadnja dražba je bila izpeljana 12. aprila, skrajni rok za sklenitev neposredne pogodbe pa je bil torej 12. julij. "Ob tem pa je treba seveda povedati, da z operativnega vidika postopki priprave potrebne dokumentacije praviloma trajajo več časa, kar je tudi temeljni razlog, da je urad za nepremičnine, ki je vodil postopek prodaje, dal pogodbo županu v podpis že 9. julija," pojasnjujejo na občini. Dodajajo še, da gre "za ustaljeno prakso znotraj urada v okviru postopka neposredne prodaje, kjer so postopki zapleteni in jih nikakor ni mogoče izvesti v enem samem dnevu".

Na občini so poudarili še, da je bila pogodba dejansko sklenjena šele s podpisom druge pogodbene stranke, kar se je zgodilo točno na zadnji dan trimesečnega roka.

V javnosti so se pred dnevi pojavili očitki na račun koprskega župana Borisa Popoviča, ki naj bi kupoprodajno pogodbo za objekt nekdanjega Carpaccio puba med občino in podjetjem Danita, katerega lastnica je Popovičeva mati, podpisal pred iztekom roka za oddajo ponudb. S primerom naj bi se že ukvarjali tudi koprski kriminalisti.

Za nakup lokala, ki ga je pred tem občina dvakrat neuspešno poskušala prodati na javni dražbi, sta se sicer zanimala tudi podjetnik Valter Krmac in slaščičarka Ika Zonta. Na koprski občini so Krmcu prošnjo za ogled nepremičnine zavrnili, češ da je prispela prepozno, prošnje pa niso mogli obravnavati kot ponudbe za nakup. Tudi ponudbo Ike Zonta v višini 190.000 evrov so zavrnili kot prepozno.

STA


Najbolj brano