Kdo je Vogrinu pomagal napisati zakon?

Občina Ankaran v konstituiranju bo od nepovezanega poslanca Ivana Vogrina zahtevala tudi podatke o tem, kdo mu je svetoval in pomagal pri pripravi besedila zakona, s katerim je predlagal ukinitev občine.

Občina Ankaran v konstituiranju bo od nepovezanega poslanca Ivana Vogrina zahtevala tudi  podatke o tem, kdo mu je svetoval in pomagal pri pripravi besedila zakona, s katerim je predlagal ukinitev občine Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Občina Ankaran v konstituiranju bo od nepovezanega poslanca Ivana Vogrina zahtevala tudi podatke o tem, kdo mu je svetoval in pomagal pri pripravi besedila zakona, s katerim je predlagal ukinitev občine Foto: Tomaž Primožič/Fpa

ANKARAN, LJUBLJANA> Predsednik in podpredsednica sveta Krajevne skupnosti Ankaran Gregor Strmčnik in Barbara Švagelj s tem dopolnjujeta sporočilo za javnost, ki sta ga medijem poslala v sredo. V njem sta pojasnila, da je občina zoper DZ in Ivana Vogrina vložila zahtevek za povračilo stroškov v višini skoraj 26.000 evrov, ki so nastali zaradi Vogrinove vložitve in poznejšega umika predloga sprememb zakona, s katerim je predlagal ukinitev ankaranske občine. Na občini menijo, da je poslanec zlorabil svojo pravico.

Predstavnika nastajajoče občine sta razložila, da so pri Inštitutu za primerjalno pravo pri Pravni fakulteti v Ljubljani naročili izdelavo ustavno-pravnih vidikov predlagane zakonodajne novele, kar je predstavljalo največji strošek, 23.600 evrov. Strokovno mnenje je na podlagi strokovne razprave v projektni skupini spisal Ciril Ribičič, v skupini pa sta bila še Lojze Ude in Rajko Pirnat.

Strmčnik in Švagljeva sta še zapisala, da mnenja še niso plačali, saj ankaranska lokalna skupnost že četrto leto deluje zgolj s prostovoljnim delom aktivistov in brez javnega denarja. Plačilo je tako vezano na sprejetje proračuna občine Ankaran v letu 2015, sta razložila.

STA


Najbolj brano