KPK preiskuje županovo premoženje

Po Zoranu Jankoviću in Janezu Janši bo tudi koprski župan Boris Popovič Komisiji za preprečevanje korupcije moral pojasnjevati izvor svojega premoženja. Vabilo na pogovor je že prejel, na pogovoru ga v Ljubljani pričakujejo v nekaj manj kot dveh tednih, so potrdili na Komisiji včeraj.

Goran Klemenčič Foto: STA
Goran Klemenčič Foto: STA

KOPER, LJUBLJANA >Vabilo je prejel in se bo pogovora udeležil,” so včeraj o tem povedali v občinski administraciji. Če se za pogovor o izvoru svojega premoženja ne bi odločil, bi ga doletela kazen v višini od 400 do 1200 evrov.

Na KPK so informacijo o uvedenem nadzoru nad Popovičevim premoženjem sporočili v kontekstu njegove predvčerajšnje ovadbe zoper odvetnico Nino Zidar Klemenčič, soprogo predsednika protikorupcijske komisije Gorana Klemenčiča. Popovič v ovadbi trdi, da ga je Zidar Klemenčičeva nagovarjala k sklenitvi pogodbe med koprsko občino in njeno odvetniško pisarno v višini 15.000 evrov na mesec, v zameno pa bi županu zagotovila mir pred organi pregona. S tem naj bi odvetnica po Popovičevem mnenju zagrešila kaznivo dejanje napeljevanja k zlorabi uradnega položaja ali pravic. Zakaj je ni ovadil prej? Ker ga je bilo strah posledic, pravi.

Nina Zidar Klemenčič, ki Popovičeve trditve označuje za brezsramne laži, je že vložila kazensko ovadbo zaradi krive ovadbe zoper Popoviča in njegovega svetovalca Sebastjana Jeretiča pa je vložila še tožbi, s katerima zahteva preklice njunih izjav in opravičilo.

Jeretič je na twitterju na vprašanja, zakaj je Popovič šele zdaj vložil ovadbo proti odvetnici, odgovoril: “Zdaj mu je počil film, ker ga je njen mož začel preganjati kljub temu, da je davkarija prečesala čisto vse in ugotovila, da je čist.” Na vprašanje, ali bo župan pokazal ponujeno mu pogodbo, pa je Jeretič odgovoril “itak :) na sodišču ;) korak po korak”.

Na KPK zapisali še: “Komisija omenjeni postopek izvaja v skladu z zakonom, vodijo pa ga nadzorniki za premoženjsko stanje na komisiji in ne predsednik komisije, kot insinuira svetovalec župana Popoviča. Področje nadzora nad premoženjskim stanjem na komisiji sicer sistemsko usmerja namestnik predsednika Rok Praprotnik.” Pogovori o izvoru premoženja na KPK so bili v začetku leta usodni za politično pot takratnega predsednika vlade in SDS Janeza Janše ter takratnega predsednika Pozitivne Slovenije in župana Ljubljane Zorana Jankovića. Ker nista znala zadovoljivo pojasniti izvora dela svojega premoženja, je Janši razpadla koalicija, Zoran Janković pa se je moral umakniti s čela PS. AK


Najbolj brano