Deveta marinada: jadranje in Bajaga z Instruktori

Burin Yachting Club (BYC) je konec tedna pripravil navtični dogodek leta Marinada 2012, ki poteka v dveh delih. V prvem so pripravili tradicionalno regato. V drugem pa so navtično pomlad zaznamovali z druženjem jadralcev, pokroviteljev, partnerjev in članov BYC ter s svečano podelitvijo pokalov in nagrad najboljšim na regati.

V prvem delu Marinade je bila regata Foto: Miha Crnič
V prvem delu Marinade je bila regata Foto: Miha Crnič

IZOLA, PORTOROŽ> Vreme je bilo letošnji Marinadi naklonjeno saj je jadralce v Izoli pričakal čudovit sončen dan. Tradicionalni dogodek v organizaciji BYC je potekal že deveto leto zapored. Regatno polje je bilo postavljeno v akvatoriju med Izolo in Portorožem.

Za zmago se je potegovalo73 posadk v razredih open, J24, Melges 24 in Jod 35. V kategoriji regatnikov je tretja ciljno črto prejadrala posadka jadrnice Megaenergija z Urošem Žvanom, na drugo mesto se je uvrstila jadrnica Casali s Tonetom Repovžem, zmago pa si je prijadrala posadka Shininga (JK Umag) z Željkom Perovičem za krmilom.

Med potovalnimi jadrnicami se je na tretje mesto uvrstila posadka jadrnice Alkoholita 4 (JK Portorož) s krmarjem Hermanom Antoničem, druga je ciljno črto prijadrala posadka jadrnice Vino 41 s krmarjem Jurijem Schollmayerjem, prvo mesto med potovalnimi jadrnicami pa je osvojila jadrnica Scorpio (JK Izola) z Iztokom Krumpakom za krmilom.

Po koncu regate se je Marinada preselila v portoroški Avditorij, kjer so posadke izvedele uradne rezultate, prejele pokale in nagrade. Večerna zabava se je nadaljevala v Amfiteatru s koncertom največje srbske pop rock legende Bajage s svojimi Instruktorji.