Brez službe bo ostalo 217 intereuropejcev

V nadzornem svetu Intereurope bosta poslej sedela le dva namesto treh delavskih nadzornikov. Včerajšnja odločitev delničarjev o taki spremembi statuta je predstavnike zaposlenih zelo pogrela, prepričani, da ne gre za varčevanje. Razmislili bodo o možnosti, da bi po krajšem premoru spet izbrali delavskega direktorja, ki je tudi član uprave.

Ernest Gortan  Foto: Sonja Ribolica
Ernest Gortan  Foto: Sonja Ribolica

KOPER > Delničarji Intereurope so včeraj na skupščini gladko podprli predlog Gorenjske banke o krčenju števila nadzornikov (s sedem na šest), pri čemer so ukinili enega (od treh) delavskih nadzornikov.

Argumentom, češ da gre za varčevalne ukrepe, zaposleni ne verjamejo, saj bi v tem primeru pričakovali reze tudi na strani predstavnikov kapitala.

Delavski direktor je desetkrat dražji

Je pa ukinitev enega delavskega nadzornika na površje znova naplavila vprašanje delavskega direktorja, ki je član uprave. To mesto je nezasedeno že štiri leta, odkar je svet delavcev leta 2009 izglasoval nezaupnico Ondini Jonke.

“Ta pravica nam pripada in svetu delavcev bomo predlagali, naj jo izkoristi. To bi sicer pomenilo, da ne bi z rezom delavskega nadzornika prihranili prav nič. Nasprotno: stroški za nadzornika znašajo približno 10.000 na leto, za delavskega direktorja pa približno 100.000 evrov na leto,” pravi Nevija Pečar, namestnica predsednika sveta delavcev in delavska nadzornica.

Novi nadzorniki

Intereuropa je dobila tudi nov nadzorni svet, a njegova sestava še zdaleč ni taka, kot je pisalo v predlogih.

Namesto Petra Graška, Tomaža Možeta in Tadeja Tufka so delničarji za nadzornike imenovali Klemna Boštjančiča, Igorja Mihajlovića in Mira Medveška. S seznama pa ni odpadla znova predlagana Maša Čertalič, ki je Intereuropo nadzirala tudi že doslej.

SONJA RIBOLICA


Najbolj brano