Zdrave dele Primorja lahko novi lastniki hitro zaženejo

“Zgodba okrog Primorja se je pletla toliko časa, da je stečaj skoraj nujen, razen če ni kje še kakšen adut, ki ga v javnosti ne poznamo,”je razmere v Primorju komentiral ekonomist Maks Tajnikar.

Maks Tajnikar Foto: STA
Maks Tajnikar Foto: STA

AJDOVŠČINA> Začuden je, da gospodarski minister ob tem ni reagiral, predvsem zato, ker je bilo v zadnjih mesecih kar nekaj ponujenih rešitev.

“Verjetno bi bilo smiselno, da bi gospodarski minister, za to ga pa imamo, že pred časom skušal povezati banke, potencialne investitorje in tudi lastnike. Na podlagi tega bi bilo mogoče odgovoriti na vprašanje, ali je Primorje res zrelo za stečaj, ali obstaja kakšna možnost, da se ga sanira,” je še povedal in dodal, da se je prejšnjo vlado kritiziralo, češ, da ni učinkovita pri podjetjih, zdaj pa je le še slabše, saj vlade pri tem sploh ni zraven.

Po njegovem mnenju je bilo najbolj nerodno, da Primorje v zadnjem letu dni ni sklenilo nobenega resnega posla, kar je eden temeljnih pogojev za vsakršen sanacijski program.

Glede ideje o tem, da bi na pogorišču Primorja zraslo novo socialno usmerjeno gradbeno podjetje, pri čemer naj bi bila njegova solastnica tudi lokalna skupnost, pa je prepričan, da se občine, glede na izkušnje, niso izkazale za dobre lastnike. “Mislim, da v Primorju obstajajo znanje in oprema, pa tudi dostop do nekaterih trgov. Če bo stečajni upravitelj dovolj spreten, bo zdrave dele podjetja mogoče zelo hitro pognati in normalno poslovati naprej z novimi lastniki, je sklenil Tajnikar. NN


Najbolj brano