Šempetrci za Šempeter

Tri zgodbe, en cilj. V akciji Sportforuma Slovenije in treh šempetrskih nogometašev Valterja Birse, Tima Matavža in Gorana Cvijanovića so v petek obdarili otroke pediatričnega oddelka šempetrske bolnišnice.

Andreja Krumberger, Tjaša Trbižan, Nataša Cvijanović in Matevž Brec (z leve) z dresi šempetrskih nogometašev Foto: Aleš Sorta
Andreja Krumberger, Tjaša Trbižan, Nataša Cvijanović in Matevž Brec (z leve) z dresi šempetrskih nogometašev Foto: Aleš Sorta

ŠEMPETER > ”Zdelo se nam je zanimivo, da trije igralci iz Šempetra, ki ima vsega 4000 prebivalcev, spišejo tako uspešne nogometne zgodbe in da hkrati pomagajo svojemu kraju. Pri tem pa tudi razveselijo otroke v teh prazničnih dneh. Žal se zaradi različnih obveznosti Birsa, Matavž in Cvijanović dogodka niso mogli udeležiti, zato pa so prispevali svoje dragocene drese,” je povedala Nataša Cvijanović iz Sportforuma. Na licitaciji je bilo poleg dresov še 20 risb s športno vsebino, ki so jih ustvarili otroci na pediatrični kliniki. Izkupiček akcije je bil 1500 evrov, drese za 800 evrov pa je kupilo podjetje Pami, prav tako iz Šempetra.

“Namen je bil kupiti darila za otroke, in prišli smo do ideje, da bi povezali nogometaše v zgodbo. Dobrodelna akcija, ki smo jo letos pripravili prvič, bo postala tradicionalna. Naslednje leto jo nameravamo preseliti v drug slovenski kraj, glavni akterji pa bodo seveda športniki. Akcija bo trajala nekaj več časa kot letos, ko smo jo izpeljali v tednu dni,” je pojasnil Matevž Brec iz Sportforuma. Darila so bila raznovrstna, največ je bilo družabnih iger z gibalno-miselno vsebino.

“Z zdravstvenimi delavci zelo dobro sodelujemo. Ko so takšne akcije, stopimo skupaj, saj si želimo za naše otroke vse najboljše. V bolnišnici hočemo ustvariti čim prijetnejše ozračje, da jim ostane kakšen lep spomin. Gre za humanizacijo hospitalizacije. Brez našega sodelovanja bi otroci nekaj pogrešali. Tako se dobro počutijo, nam zaupajo in se hitreje zdravijo, Če je izkušnja pozitivna - in s pomočjo iger in druženja to gotovo je - potem imajo tudi podlago za soočenje z boleznijo in bolnišnico v poznejših letih,” je povedala Andreja Krumberger iz šempetrske osnovne šole Ivana Roba, ki ima v šempetrski bolnišnici oddelek vrtca in šole.

“Pomembno je, da si bolnišnice ne zapomnijo po pikanju in metuljčkih, ampak tudi po kakšni prijetnejši stvari,” je pojasnila Tjaša Trbižan, glavna sestra na pediatričnem oddelku.

ALEŠ SORTA


Najbolj brano