Psihiatrična bolnišnica Idrija pridobila mednarodni certifikat

V Psihiatrični bolnišnici Idrija so uspešno sklenili proces mednarodne akreditacije po standardu NIAHO, ki jo izvaja norveška akreditacijska hiša DNV Healthcare, in tako postali prva psihiatrična ustanova v Sloveniji ter ena redkih v Evropi, ki je dobila ugleden mednarodni certifikat kakovosti in varnosti zdravstvene obravnave.

V Psihiatrični bolnišnici Idrija so uspešno sklenili proces mednarodne akreditacije po standardu NIAHO Foto: STA
V Psihiatrični bolnišnici Idrija so uspešno sklenili proces mednarodne akreditacije po standardu NIAHO Foto: STA

IDRIJA> V preteklih letih so zaposleni v Psihiatrični bolnišnici Idrija vložili veliko energije v izboljšanje kakovosti zdravstvene obravnave, zato je bila odločitev za pristop k mednarodni akreditaciji po svoje samoumevna, je povedal direktor bolnišnice Bogdan Tušar. Bolnišnica je že leta 2001 pristopila k projektu poslovne odličnosti, ki je dodatno začrtal pot v prizadevanju za doseganje najvišje kakovosti zdravstvenih storitev.

“Ne glede na to, da je imela bolnišnica nekatera področja zelo dobro urejena, so bile priprave na akreditacijo dolgotrajne in so zahtevale veliko timskega dela, priprav in osebne angažiranosti posameznikov. Ob odločitvi za akreditacijo je bilo najpomembnejše, da smo vodilni predstavniki bolnišnice projekt akreditacije ter njegove pridobitve predstavili zaposlenim v bolnišnici. Z jasno začrtano vizijo in željo, da naredimo korak naprej v prepoznavnosti naše bolnišnice, smo projekt s skupnimi prizadevanji pripeljali do uspešnega zaključka, na kar smo vsekakor lahko ponosni,” je povedal Tušar.

Razlog, da je idrijska psihiatrična bolnišnica pristopila k postopku mednarodne akreditacije, je bila nadgraditev ravni kakovosti in varnosti zdravstvene obravnave ter izboljšanje učinkovitosti in kakovosti dela. Podelitev akreditacijske listine je dokaz, da bolnišnica bolnikom v času njihovega zdravljenja zagotavlja prijazno, varno in urejeno okolje ter zdravstveno oskrbo, ki temelji na mednarodno uveljavljenih standardih kakovosti, sodobni klinični praksi in drugih strokovnih usmeritvah.

“Cilj je, da v naslednjih letih še izboljšamo sledljivost terapevtske obravnave, odpravimo morebitna tveganja in izboljšamo procese dela na bolniških oddelkih. Pridobitev akreditacije je tudi dodatna vzpodbuda, da kot bolnišnica še naprej sledimo razvoju doktrine sodobnega psihiatričnega zdravljenja in celostne obravnave duševnih bolezni, ki bo omogočala uvajanje novih metod in oblik dela z duševno bolnimi in postopen prehod v dnevne oblike zdravljenja, ambulantno oziroma skupnostno zdravljenje,” je dejal Tušar.

Mednarodna akreditacija DNV velja tri leta, za njeno ohranitev bo morala bolnišnica v prihodnosti izvajati letne presoje za ugotavljanje skladnosti z zahtevami za mednarodno akreditacijo bolnišnic DNV. Prav tako bo morala bolnišnica svoje poslovanje v naslednjih treh letih prilagoditi zahtevam standarda vodenja sistema kakovosti ISO 9001.

STA


Najbolj brano