Nekdanji delavci Primorja ostajajo brez delnega poplačila

Nekdanji zaposleni v Primorju naj bi januarja dobili izplačanih 15 odstotkov priznanih terjatev iz stečajne mase, a se izplačilo ponovno časovno odmika.

Nekdanji zaposleni v Primorju naj bi januarja dobili izplačanih 15 odstotkov priznanih terjatev iz stečajne mase, a se izplačilo ponovno časovno odmika Foto: Leo Caharija
Nekdanji zaposleni v Primorju naj bi januarja dobili izplačanih 15 odstotkov priznanih terjatev iz stečajne mase, a se izplačilo ponovno časovno odmika Foto: Leo Caharija

AJDOVŠČINA > Na odločbo Okrožnega sodišča v Novi Gorici oziroma izplačilo se je namreč pritožil državni jamstveni sklad, zato izplačil do odločitve o upravičenosti njegove pritožbe ne bo.

"Verjeli smo stečajnemu upravitelju, ki je že konec lanskega oziroma v začetku letošnjega leta napovedoval, da bo delno poplačal delavce kot prednostne upnike iz stečajne mase Primorja ter že objavil seznam prednostne razdelitve stečajne mase," je povedal nekdanji koordinator sindikata v Primorju Damjan Volf.

A na sklep o razdelitvi stečajne mase se je pritožilo več upnikov. Sodišče je vse njihove pritožbe zavrnilo, na to odločitev pa se je ponovno pritožil Javni jamstveni, preživninski in invalidski sklad RS.

To, da se je jamstveni sklad pritožil in s tem najmanj za mesec dni podaljšal agonijo, ki jo delavci preživljajo od 21. junija 2012 - iz stečajne mase niso dobili še niti centa -, je močno presenetilo sindikaliste, še bolj pa delavce upnike, je dejal Volf. "Govorimo seveda o jamstvenem skladu, ki je državni organ in je prioritetno namenjen temu, da pomaga delavcem, ki izgubijo zaposlitev zaradi stečaja," je še dejal Volf.

V jamstvenemu skladu so namreč prepričani, da so prvi, ki morajo biti v celoti poplačani iz stečajne mase, ne pa istočasno in v enakih odstotkih kot ostali prednostni upniki.

Volf je povedal še, da je celotna terjatev jamstvenega sklada do Primorja vredna 1,7 milijona evrov.

STA


Najbolj brano