Hiša Franko na 38. mestu najboljših restavracij na svetu

Ana Roš iz Hiše Franko se je po lanski uvrstitvi na 48. mesto najboljših 50 restavracij na svetu letos povzpela še višje. Na prestižnem seznamu 50 Best je zasedla 38. mesto. Na slavnostni podelitvi, ki je potekala v Singapurju, pa se je najbolj veselila ekipa francoske restavracije Mirazur, ki je osvojila prvo mesto, na drugem mestu ji sledita danska Noma, na tretjem pa španska restavracija Asador Etxebarri.

Ana Roš iz Hiše Franko se je po lanski uvrstitvi na 48. mesto
najboljših 50 restavracij na svetu letos povzpela še višje. Foto: Sašo Dravinec
Ana Roš iz Hiše Franko se je po lanski uvrstitvi na 48. mesto najboljših 50 restavracij na svetu letos povzpela še višje. Foto: Sašo Dravinec

SINGAPUR > Letos je sicer komisija uvedla nekaj sprememb, najbolj odmevna je bila ta, da so s seznama konkurentov umaknili vse dosedanje zmagovalce, da se ne bi, kot je bilo običajno že nekaj let, na prvem mestu izmenjevali Osteria Francescana iz Modene in Celler de Can Roca iz Girone v Španiji. Nomo, ki pa je že štirikrat bila uvrščena na prvo mesto na omenjenem seznamu, so letos pustili v igri, ker je njen glavni kuharski mojster Rene Redzepi konec leta 2017 preselil restavracijo na novo lokacijo v Kobenhavnu.

Za najboljšo kuharsko mojstrico so razglasili Mehičanko Danielo Soto-Innes, ki je zaposlena v newyorški restavraciji Cosmo in je z 28 leti najmlajša dobitnica te nagrade do sedaj. Ana Roš pa je najvišje uvrščena ženska na letošnjem seznamu, kjer pa je še vedno malo žensk.