Zmagoslavje domačih rokometašev

Rokometaši Kopra 2013 so v tekmi 18. kroga lige NLB premagali Istrabenz pline Izolo z 29:19 (14:9).

KOPER > Primorski dvoboj navkljub preveliki kakovostni razliki še vedno ni izgubil svojega šarma, pred 1800 gledalci v koprski Bonifiki pa se je po pričakovanju končal z zmagoslavjem domačih rokometašev, ki so trenutno na drugem mestu, medtem ko njihovi sosedi iz Izole v tej sezoni sploh še niso osvojili nobene točke.

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so že po dvanajstih minutah igre povedli s 6:2, prednost pa nato zanesljivo držali v svojih rokah vse do konca dvoboja. V drugi polovici tekme so zaigrali malce bolj odločno, v 39. minuti povišali na 19:11, najvišjo prednost pa so si priigrali prav ob koncu tekme (29:19).

V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Tilen Sokolič z devetimi, v gostujoči sta Kristjan Jurič in Domen Stopar dosegla po štiri gole.

Zasedba iz Izole bo v prihodnjem krogu gostila mariborski Branik, koprska ekipa pa bo gostovala v Ribnici. Obe tekmi bosta v soboto, 11. februarja.

* Dvorana Bonifika, gledalcev 1800, sodnici: Kostecki-Radić in Črnojević (obe Hrvaška).

* Koper 2013: Vončina, Vran, Grzentič 6, Vlah 3, Krečič, Matjaševič, Gašperšič, Jovičić 1, Moljk, Gorela 1, Rapotec 1, Smolnik 4, Sokolič 9 (2), Planinc 3, Bratkovič 1.

* Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Logar, Puhanić, Jurič 4 (1), Stopar 4, Božič 3 (1), Beganovič 1, Čolić, Žgavec, Vuković 2, Korošec, Poberaj 3, Radojević 1, König 1, Smej.

* Sedemmetrovke: Koper 2013 2 (2), Istrabenz plini Izola 5 (2).

* Izključitve: Koper 2013 8, Istrabenz plini Izola 8 minut.