Zmago v zadnjih 9 sekundah odnesla Rogaška (foto)

Košarkarji Rogaške so v 3. krogu lige Nova KBM premagali Primorsko Sixt s 66:65 (16:10, 32:26, 46:40).

KOPER > Košarkarji Primorske Sixt so zgodovinski dogodek v Kopru obeležili z nesrečnim porazom. Prvo košarkarsko tekmo elitne slovenske lige po petih letih v istrski prestolnici je zahvaljujoč dvema trojkama Tadeja Fermeta v zadnjih devetih sekundah dobila Rogaška s 66:65.

Zanimiva košarkarska predstava je vrhunec nepričakovano doživela v izdihljajih. Gostitelji so imeli enajst sekund pred koncem štiri točke prednosti in vse je kazalo, da bodo tudi po prvi domači tekmi ostali neporaženi. A Ferme je najprej zadel svojo prvo trojko, nato je na drugi strani Gezim Morina izkoristil le enega od dveh prostih metov, tik ob zvoku sirene pa je 25-letni branilec zadel še za drugo zmago Slatinčanov v tej sezoni.

Pred tem so bili gostje večji del tekme v prednosti. Varovanci Aleksandra Sekulića so se v ospredje prebili šele v 34. minuti (49:48). Sicer ne za dolgo, saj je Rogaška hitro znova povedla s 54:49, nato pa je sledil nov preobrat Primorske. Z delnim izidom 11:0 je ta imela minuto in 44 sekund pred koncem šest točk prednosti (60:54).

Pri domačih sta po petnajst točk dosegla Nikola Gajić (7 skokov) in Duda Sanadze (trojke 4:8), pri gostih pa je bil prvi strelec David Darwin z 18 točkami in metom izza polkroga 4:5.

Četrti krog Primorsko Sixt čaka že v sredo, 26. oktobra, in sicer gostovanje v Novem mestu, Rogaška pa bo nastopila 28. oktobra v gosteh pri Tajfunu.

> Dvorana OŠ Koper, gledalcev 250, sodniki: Nedović (Kranj), Španič (Postojna), Grbić (Ljubljana).

> Primorska Sixt: Radulović 2, Ožegovič 2, Sanadze 15 (1:1), Zadnik 2, Petrović 5 (1:1), Kosi 6, Zupan 6, Franklin 1 (1:2), Morina 11 (1:2), Gajić 15 (6:6).

> Rogaška: Ferme 13 (2:7), Johns 13 (1:3), Fon 2, Šantelj 7 (3:5), Darwin 18, Grušovnik 4, Šakotić 2, Drobnjak 7.

> Prosti meti: Primorska Sixt 10:12, Rogaška 5:9.

> Met za tri točke: Primorska Sixt 7:21 (Sanadze 4, Morina 2, Gajić), Rogaška 7:20 (Darwin 4, Ferme 2, Drobnjak).

> Osebne napake: Primorska Sixt 20, Rogaška 21.

> Pet osebnih: Sanadze (35.).