Zmaga za košarkarje Portoroža

Košarkarji Portoroža so v 4. krogu lige Nova KBM premagali Terme Olimia Podčetrtek s 70:64 (28:18, 37:39, 48:56).

V petem krogu 5. novembra bo Portorož gostoval pri
zadnjeuvrščenemu LTH Castings. Foto: Zdravko Primožič/Fpa
V petem krogu 5. novembra bo Portorož gostoval pri zadnjeuvrščenemu LTH Castings. Foto: Zdravko Primožič/Fpa

PORTOROŽ > Košarkarji Portoroža so zabeležili prvo zmago v ligi Nova KBM, hkrati pa novincu v prvoligaški druščini Termam Olimia iz Podčetrtka zadali tretji zaporedni poraz.

Dvorana Lucija, gledalcev 250, sodniki: Poljanšek (Hraše), Kolar (Ljubljana), Krajnc (Limbuš).
Portorož: Rogelja 12 (3:4), Škerbec 5, Borse 13 (3:4), M. Vuković 18 (2:11), Cvetičanin 5, S. Vuković 11 (2:2), Besedič 6.
Terme Olimia: Janc 8 (0:1), Švigelj 11 (5:6), Trupaj 2, Julević 7 (0:1), Buda 11 (1:1), Štruc 7, Cerkovnik 11 (1:1), Žvan 7 (2:4).
Prosti meti: Portorož 10:23, Terme Olimia 9:14.
Met za tri točke: Portorož 10:24 (Besedič 2, Borse 2, M. Vuković 2, Cvetičanin, S. Vuković, Rogelja, Škerbec), Terme Olimia 3:19 (Žvan, Štruc, Julević).
Osebne napake: Portorož 20, Terme Olimia 24.
Pet osebnih: /.

Primorci so do zmage prišli v zadnji četrtini, v kateri so zadeli polovico od svojih desetih trojk in tako nadomestili primanjkljaj pod obročema (Podčetrtek je skok dobil s 50:26) ter vodstvo gostov. Ti so imeli dva zelo plodna obdobja; v drugi četrtini so z delnim izidom 19:2 nadoknadili petnajst točk zaostanka (35:20), v zaključku tretjega dela igre pa so prišli do najvišje prednosti na tekmi 56:48.

A to jim ni pomagalo, saj se je Portorož izkazal s kolektivno predstavo. Štirje igralci so imeli dvomestno število točk, izza polkroga pa jih je zadelo kar sedem. Predvsem z raznolikostjo so domačini naredili ključni delni izid 10:0 za vodstvo 69:62, ki ga gostje, ki so izgubili kar 24 žog, niso več ujeli.

V petem krogu 5. novembra bo Portorož gostoval pri zadnjeuvrščenemu LTH Castings, v Podčetrtek pa prihaja državni prvak iz Domžal.