Zmaga Kopra pred zimskim premorom

Rokometaši Kopra so doma premagali Slovenj Gradec z 32:27 (16:12). Gostitelji so hitro začeli nalet na zmago, povedli že z 9:5 in nato ničesar niso prepustili naključju.

Rokometaši Kopra so doma premagali Slovenj Gradec z
32:27  (16:12). Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Rokometaši Kopra so doma premagali Slovenj Gradec z 32:27 (16:12). Foto: Zdravko Primožič/Fpa

KOPER > Ko so na polčas odšli s prednostjo štirih golov (16:12), je bilo bolj ali manj jasno, da bo gostujoča ekipa izredno težko nadoknadila zaostanek.

Dvorana Bonifika, gledalcev 600, sodnika: Backovič (Ljubljana) in Smolko (Gornja Radgona). Koper 2013: Ponikvar, Dolenc, Grzentič 6, Krečič 5, Matijaševič, Gašperšič 2, Kocjančič, Vran, Moljk 1, Gorela 3, Zugan, Rapotec 4, Sokolič 5 (1), Marič 1, Ravlija, Bratkovič 5. Slovenj Gradec 2011: Bulovič, Banfro 1, Suholežnik 1, Doberšek 2, Kašnik, Levc G., Levc V. 1, Hartman 3, Voršič 5, Kobold 4, Zaponšek, Podstenšek 2, Vižintin, Malus 7 (1). Sedemmetrovke: Koper 2013 2 (4), Slovenj Gradec 2011 2 (6). Izključitve: Koper 2013 8, Slovenj Gradec 2011 6 minut.

Čeprav je gostom preko Andraža Voršiča uspelo izničiti prednost Koprčanov in izenačiti na 19:19, so domači zdržali in tekmo zaključili z deseto zmago v sezoni.

Pri Kopru je bil s šestimi goli najbolj razpoložen Nino Grzentič, medtem ko je v dresu Slovenj Gradca Jaka Malus dosegel sedem golov.

V 16. krogu se bo po zimskem premoru Koper 6. februarja v gosteh meril z Urbanscape Loko, Slovenj Gradec bo isti dan gostil Slovan.