Košarkarji Portoroža doživeli visok poraz

Košarkarji Zlatoroga so v 1. krogu lige Nova KBM premagali Portorož s 93:68 (29:15, 48:35, 71:49).

LAŠKO > Finalisti zadnje sezone lige Nova KBM, košarkarji Zlatoroga, so z zanesljivo zmago začeli 26. sezono državnega prvenstva. Pred domačimi gledalci so mero vzeli igralcem Portoroža, ki niti za trenutek niso bili v igri za presenečenje.

Gostje iz Istre se lahko pohvalijo le z dejstvom, da so dobili drugo četrtino in tako vsaj malo ublažili sicer visok poraz. Varovanci trenerja Aleša Pipana so temelje za zmago postavili v uvodnih desetih minutah, ki so jih dobili z 29:15. Uveljavili so premoč pod obročema (Zlatorog je v raketi dosegel 56 točk), imeli so več razpoloženih igralcev (Miljković 17 točk, 5 skokov, 7:9 iz igre, Durnik 17 točk, 6 skokov, 6:8 iz igre), hkrati pa tudi razpoloženega organizatorja igre Nejca Bariča (9 podaj). Pri gostih je največ točk zbral Tim Škerbec (15 točk, 7 skokov, iz igre 7:9).

Liga Nova KBM se bo nadaljevala naslednji konec tedna. Portorož bo v soboto, 14. oktobra, gostil zasedbo iz Šenčurja, Zlatorog pa bo naslednji dan gostoval v Domžalah pri Helios Suns.

> Dvorana Tri lilije, gledalcev 300, sodniki: Krejić, Česen (oba Kranj), Gajšek (Podčetrtek).

> Zlatorog: Tratnik 12 (4:4), Krušič 8 (2:2), Rizvić 14 (3:3), Barič 5 (1:2), Durnik 17 (5:5), Tomažič 2 (2:4), Miljković 17 (2:6), Špan 9, Rubinshteyn 4, Mulaomerović 5 (1:1).

> Portorož: Rogelja 11 (1:4), Vukovič 5 (3:4), Škerbec 15 (1:1), Borse 1 (1:2), M. Vuković 14 (7:8), Cvetičanin 2, S. Vuković 9 (4:4), Besedič 2, Katonar 3, Radanovič 6 (0:2).

> Prosti meti: Zlatorog 20:27, Portorož 17:25.

> Met za tri točke: Zlatorog 3:14 (Rizvić, Miljković, Špan), Portorož 5:17 (Rogelja 2, S. Vuković, M. Vuković, Katonar).

> Osebne napake: Zlatorog 18, Portorož 26.

> Pet osebnih: Katonar (35.).