Življenje jim je zagrenil predvsem razpoloženi Vlah

Rokometaši Kopra 2013 so v tekmi 10. kroga 1. slovenske lige premagali Dol TKI Hrastnik z 32:27 (15:12).

Zoran Jovičić, trener RD Koper 2013 Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Zoran Jovičić, trener RD Koper 2013 Foto: Tomaž Primožič/Fpa

HRASTNIK > Koprčani so bili favoriti v boju s Hrastničani, a so si novi točki dokončno zagotovili šele v drugem delu tekme, potem ko so domačine trli večji del prvega polčasa, ko je bila njihova prednost le gol ali dva. Tudi ko so jim ušli na 14:9, so se domači do odmora še vrnili v igro in znižali na 12:15.

Hrastničani so bili pri tem zaostanku še nekajkrat v drugem polčasu, ko je bilo 14:17, pa pozneje 23:26 in 25:28. A jim je življenje zagrenil predvsem razpoloženi Aleks Vlah, ki je zadeval kot za stavo in dvoboj končal pri desetih zadetkih. Koprčani so tako brez večjih težav vzdrževali prednost, na koncu pa so jo še nekoliko povečali in zmagali za pet golov. Pet golov je zbral tudi drugi najboljši strelec pri zmagoviti ekipi Uroš Rapotec, medtem ko je Amal Ajdari za domače zadel šestkrat.

Zasedba iz Hrastnika bo v prihodnjem krogu 19. novembra gostila Maribor Branik, Koprčani pa bodo isti dan gostovali pri Dravi na Ptuju.

> Dvorana Dolanka, gledalcev 350, sodnika Kavalar (Celje), Vidic (Ljubljana).

> Dol TKI Hrastnik: Seme, Škorc, Brilej 3, Klepej 2, Ajdari 6 (4), Zore 1, Bauhreim 3, Guček 2, Hribšek 1, Mikanović 5, Ramić 1, Ribič 1, Simončič, jazbec 2, Sikošek.

> Koper 2013: Dolenc, Grzentič 1, Vlah 10, Krečič 3, Matijaševič, Gašperšič 3, Vončina, Vran, Gorela, Zugani, Rapotec 5, Smolnik 3 (1), Sokolič 1, Planinc 3, Bratkovič 3.

> Sedemmetrovke: Dol Tki Hrastnik 4 (4), Koper 2013 1 (1).

> Izključitve: Dol Tki Hrastnik 4, Koper 2013 4 minute.