Četrta zmaga za koprske rokometaše

Rokometaši Kopra 2013 so v včerajšnji tekmi 4. kroga 1. NLB Leasing lige premagali Slovan s 37:26 (21:15).

KOPER > Koper je sanjsko odprl sezono. Povratnik v družbi najboljših je nanizal že četrto zmago, po trebanjskemu Trimu, Slovenj Gradcu in Urbanscapu Loki je na kolena položil še ljubljanski Slovan, ki ostaja pri eni zmagi.

Dvorana Bonifika, gledalcev 600, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Leskovec (Celje).
Koper 2013: Ponikvar, Vran, Grzentič 1, Vlah 4, Krečič 6, Matijaševič 1, Gašperšič 1, Moljk 2, Gorela 2, Zugan 1, Rapotec 6, Smolnik 9 (4), Soklič, Marić, Ravlija, Bratković 4.
Slovan: Nunčić, Selaković, Škorc, Prevolnik, Kikanović 3, Avsec, Marušič 4, Marojević 2 (2), Stojnić 3, Erak 7, Topolovec 4, Corel 2, Hartman, Demšar, Podmenik, Marinček 1.
Sedemmetrovke: Koper 2013 5 (4), Slovan 4 (2).
Izključitve: Koper 2013 10, Slovan 8 minut.
Rdeči karton: /.

Začetek v koprski Bonifiki pa je vendarle minil v luči presenečenja, saj so gostje nepričakovano povedli s 3:1 in v peti minuti celo s 5:2. Začetno vodstvo rokometašev iz prestolnice je bilo dovolj velika podlaga, da je bila tekma vsaj 20 minut izenačena. Sledil je delni izid 6:0, štirikrat je zadel Žiga Smolnik, s katerim so domači povedli s 14:9 in do polčasa prednost še povečali.

V drugem delu je prednost še narasla, v 53. minuti prvič na deset dolov, v 56. pa na rekordnih 12 golov - 35:23 .

Ljubljanska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 2. oktobra, gostil Urbanscape Loko, koprska pa bo dan kasneje gostovala v Ormožu.