Woods na lestvici najslabši po letu 1996

Nekdanji prvi golfist sveta Tiger Woods je v zadnjem času daleč od mest, ki jih je bil vajen v najboljših letih kariere. Po nepričakovano hitrem slovesu na turnirju v Phoenixu konec tedna je njegov padec po lestvici dosegel novo negativno znamko - izgubil je devet mest in je zdaj šele 56., kar je najslabša uvrstitev po letu 1996.

Tiger Woods Foto: Wikipedia
Tiger Woods Foto: Wikipedia

NEW YORK > Tiger Woods s 56. mestom na najnovejši lestvici združenja igralcev PGA celo tvega, da bo ostal brez neposredne uvrstitve na močan turnir v Doralu čez mesec dni, kamor vodi prvih 50 mest na lestvici.

Woods, zmagovalec 79 turnirjev, od tega ima 14 “major” lovorik, je bil na lestvici nazadnje uvrščen tako slabo pred 19 leti, ko je osvojil prvi turnir in je sezono končal na 58. mestu. Zadnja zmaga 39-letnega igralca sega v leto 2013, prvi na letvici pa je bil nazadnje maja lani.