V drugem polčasu - druga koprska zgodba

Po turobnih zadnjih tednih so se Koprčani z današnjo gladko zmago pri drugoligašu Zarici Kranj prebili med najboljšo osmerico v pokalnem tekmovanju in si vsaj malce dvignili samozavest pred nadaljevanjem prvenstva.

Tekmo v Kranju so obeležili tudi številni prekrški. Foto: Simona Maljevac
Tekmo v Kranju so obeležili tudi številni prekrški. Foto: Simona Maljevac

KRANJ >Pri domačem drugoligašu so imeli pred tekmo obilo težav s pripravo travnate zelenice, ki jo je zgodaj popoldne namočilo silovito neurje, a so člani kluba ob pomoči gasilcev tekmo vendarle omogočili. Gostujoči strateg, ki je imel zaradi zdravstvenih težav na klopi le pet rezervistov, je v napad ob Josipu Ivančiću postavil tudi otroka kranjskega kluba Jako Štromajerja, omenjeni dvojec pa je že od uvodnih minut povzročal obilo težav domači obrambi. V pomoč jima je priskočil Aman Rahmanović, ki je v prve četrt ure zamudil dve lepi priložnosti. Sredi prvega polčasa so se Kranjčani otresli pritska in prek hitrega Blaža Šujice zdrveli v protinapad, a sta Kristjan Kahlina in Damir Hadžić s skupnimi močmi rešila koprsko mrežo. V 35. minuti je Hadžić iz neposredne bližine poslal žogo prek golove črte, vendar se je na žalost koprskega moštva, ki ga je s tribun spodbujala številna delegacija, na čelu s še vedno aktualnim predsednikom kluba Antejem Gubercem, prej oglasila sodniška piščalka. Za bistveno lepši začetek drugega dela tekme je poskrbel Rahmanović, ki je z mojstrskim zadetkom iz prostega strela načel domačo mrežo. Žilavi Gorenjci se po pričakovanjih niso predajali, tako da je bila koprska obramba nekajkrat na hudih mukah. Ko se je za trenutek zdelo, da bi lahko Kranjčani izsilili podaljšek, se je za strel z razdalje odločil Patrik Posavac in poskrbel za drugi zadetek, ki je dokončno razrešil vprašanje zmagovalca. Koprski rezervist je bil nekaj minut zatem natančen še drugič in s tretjim golom v domači mreži razredčil gnečo na lepo popolnjeni tribuni še pred zadnjim sodnikovim žvižgom.

V četrtfinale se je včeraj po zmagi s 3:1 (1:0) pri Ivančni Gorici uvrstila tudi ljubljanska Olimpija.