V četrtfinalu še Krka, Zavrč, Luka Koper in Domžale

Nogometašem Celja in Olimpije, ki so si četrtfinale pokala Slovenije priigrali v torek, so se danes pridružili še Krka, Zavrč, Luka Koper in Domžale. Domžalčani so po streljanju enajstmetrovk s 7:6 izločili Triglav, Luka Koper je z 1:0 premagala Tabor iz Sežane, Zavrč je bil z 2:0 boljši do Šenčurja, Krka pa z 1:0 od velenjskega Rudarja.

Jaka Štromajer v ospredju Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Jaka Štromajer v ospredju Foto: Tomaž Primožič/Fpa

LJUBLJANA > Koprčanom je četrtfinale v 80. minuti priigral Jaka Štromajer, ki je edini gol dosegel v 80. minuti.

Še največ težav so imele Domžale, vodilna ekipa Prve lige Telekom Slovenije, ki so šele po streljanju enajstmetrovk strle odpor drugoligaša Triglava iz Kranja. Domžalčani so povedli v 25. minuti prek Sashe Aneffa, na 2:0 je v 63. minuti povišal Zeni Husmani, nato pa sta za Kranjčane zadela Matej Poplatnik (69.) in Darko Djukić (80.). Uroš Korun je v 94. minuti zabil za 3:2, a se Triglav ni predal: Aleks Pihler je zadel v 115. minuti. Po streljanju enajstmetrovk so bili srečnejši Domžalčani, junak je bil Nejc Vidmar, ki je ubranil dva strela.

Zavrč je z 2:0 premagal Šenčur, zadela sta Lovro Cvek v 65. minuti in Ivan Antolek v 75. Z minimalno zmago so se v naslednji krog prebili tudi nogometaši Krke, ki so z zadetkom Josipa Fučka v 77. minuti izločili velenjski Rudar.

Preostali tekmi 2. kroga pokala Slovenije med Farmtechom Veržejem in Gorico ter Kalcerjem Radomljem in Mariborom sta preloženi.

Že v torek so si četrtfinale pričakovano priigrali nogometaši Celja in Olimpije. Ljubljančani so na Prevaljah s 4:0 premagali Korotan, Celjani so bili z 2:1 boljši od Zarice iz Kranja.