V Sežani sedem golov Črgana

V 21. krogu tretje slovenske nogometne lige zahod so si domač spodrsljaj privoščili Mirenci, ki so padli na tretje mesto. Na drugem, ki še prinaša napredovanje, so zdaj Dekančani. V boju za obstanek so Ajdovci dobili bržkone odločilno tekmo v Postojni.

Marko Črgan je v soboto v Sežani  s sedmimi zadetki   postavil
rekord v slovenskem klubskem nogometu.  Foto: Tomaž Primožič/Fpa
Marko Črgan je v soboto v Sežani s sedmimi zadetki postavil rekord v slovenskem klubskem nogometu.  Foto: Tomaž Primožič/Fpa

21. krog - Adria : TKK Tolmin 0:1 (0:1), Cherrybox 24 Tabor : Ilirska Bistrica 11:0 (5:0), Bilje : Fama Vipava 2:0 (0:0), Postojna : Ajdovščina 0:2 (0:0), Jadran : Izola 1:0.

Postojna 21 1 1 19 7:78 4

Pari 22. kroga (26. aprila) - Izola : Adria, Fama Vipava : Jadran Dekani, Bilje : Postojna, Tolmin : Cherrybox24 Tabor, Ilirska Bistrica : Škou Ajdovščina.

Cherrybox 24 Tabor : Ilirska Bistrica 11:0 (5:0)

SEŽANA > Stadion Rajko Štolfa, gledalcev 100, sodnik Podgoršek (Duplje). Strelci - Črgan (7, 9, 14, 48, 54, 61 in 87. minuta), Nikolić (82 in 90), P. Barut (35), Gavrić (45).

Cherrybox 24 Tabor: S. Bole, P. Barut, Vukelić (od 54. Nikolić), Škerjanc, Berginc, Črgan, Kosmač (od 46. B. Bole), Slavec, Pirc, K. Kariž (od 46. Školnik), Gavrić. Trener: Uroš Barut.

Ilirska Bistrica: Lucić, Piljić, Salkić, Prodanovič, Ostojić-Vranković, Alibabić, Možina, Kalanj, Valenčič, Tamindžija. Trener: Ivan Primc.

Tekma praktično ni imela nobene zgodbe, temveč le enosmerni potek. Gostje so prišli z vsega desetimi igralci in se skušali ubraniti, kot so vedeli in znali. Do kazenskega prostora domačih so prišli trikrat in sprožili nevarnejši strel v ovir domačih vrat. Gledalci so spremljali revijo poskusov in zadetkov Tabora. Že v 14. minuti je bilo 3:0. Ob sodelovanju soigralcev je blestel 28-letni Marko Črgan, ki je na vseh dosedanjih tekmah dosegel pet zadetkov. Pri nas sicer tovrstna statistika ni dosegljiva prek spleta, a nedvomno gre za slovenski rekord. Črgan je v obeh polčasih tudi dosegel hat-trick. RM

Adria : TKK Tolmin 0:1 (0:1)

MIREN > Igrišče Pri Štantu, gledalcev 170, sodnik Žganec (Ljubljana). Strelec - 0:1 Zornik (13).

Adria: Cvetković, Wilson, Furlan, Šuligoj, Žižek, Keranović, Gomboc, Dornik (od 87. Žibernik), Pavić, Lazar (od 74. Zovatto), Godnič. Trener: Borivoje Lučić.

TKK Tolmin: Drašček, Allen, Perše, Zornik, Rakušček, B. Kavčič, Kutin (od 77. Zaletelj), Kucalović, P. Kavčič (od 89. A. Rutar), Kos, Torkar.

Adria je po petih zaporednih zmagah ostala praznih rok, na drugi strani pa so Tolminci prekinili niz petih zaporednih porazov. Odločil je pravi evrogol Tineta Zornika iz prostega strela v uvodnih minutah. Sicer oslabljeni gostitelji so v nadaljevanju napadali, a so bili vsi njihovi poskusi jalovi.

ASO

Jadran Dekani : Elta Izola 1:0 (0:0)

DEKANI > Športni park, gledalcev 120, sodnik Balažič (Ljubljana). Strelec - 1:0 Pribac (53).

Jadran Dekani: Rupnik, Stepančič, Pirjevec, Terčič, Mijailović (od 85. Habuš), Palčič, Ščulac (od 90. Starc), Babič, Pribac (od 65. Kljajić), Vitezica, Šop. Trener: Nevij Finkšt.

Elta Izola: Gustinčič, Pletikos, Mandir, Da. Vidaković, Dr. Vidaković, Ećimović (od 46. Zupan), Topić, Bašič (od 84. Čaušević), Memić (od 46. Kamenčić), Požrl, Stark. Trener: Nedžad Okčić.

Že tradicionalni obračun Dekančanov in Izolanov je privabil lepo število gledalcev, ki so videli peto zaporedno zmago Jadrana. Po enakovrednem prvem polčasu se je odločilni trenutek zgodil v uvodnih minutah drugega dela. Prodor in podajo Božidarja Mijailovića je v gol pretvoril Gregor Pribac. V nadaljevanju so si gostitelji priigrali še nekaj priložnosti, v končnici tekme pa bi lahko zadeli tudi Izolani. ASO

Bilje : Fama Vipava 2:0 (0:0)

BILJE > Igrišče v Dolinci, gledalcev 100, sodnik Stojanoski (Šenčur). Strelca - 1:0 Žniderčič (74), 2:0 J. Batič (77).

Bilje: Lipičar, Eler, Barukčić, Panič, L. Batič, Kožuh, Bragato (od 70. Žniderčič), Masten, Koron (od 56. J. Batič), Sokanović, Tragin. Trener: Tadej Tomažič.

Fama Vipava: Bajc, M. Bratina (od 80. Peršič), Petrič, Ž. Pahor, Leban, J. Nešković, E. Kodelja, Bašić, A. Bratina (od 53. Sluga), Bremec, Vidmar. Trener: Adrijan Fegic.

Potem ko so že v prvem polčasu imeli dve lepi priložnosti, so Biljenci odpor gostov strli v drugem delu. V 49. minuti je bil zaradi drugega rumenega kartona pri Vipavcih izključen Enej Kodelja, zmago gostiteljev pa sta zrežirala rezervista. Po asistenci Janija Batiča je drugi zadetek v tem prvenstvu dosegel 40-letni Tomaž Žniderčič, končni izid pa je le tri minute kasneje postavil podajalec pri prvem golu Jani Batič. ASO

Postojna : Škou Ajdovščina 0:2 (0:0)

POSTOJNA > Športni park, gledalcev 150, sodnik Kondić (Ljubljana). Strelca - 0:1 Žižmond (79, 11 m), 0:2 A. Krapež (90).

Postojna: Mršić, Milaković, Sivčevič, Uzeiri, Dedić, Španić (od 21. Golemac), Kovačić (od 78. Šućur), R. Vrbos, Španić, De. Moravac, Tiselj. Trener: Tihomir Vrbos.

Škou Ajdovščina: An. Nabergoj, Žgur, A. Kompara, Bajc, Pintar, Božič (od 87. Am. Nabergoj), Žižmond, Stibilj, Bašić (od 42. Kokollari), M. Krapež (od 81. Kompare), A. Krapež. Trener: Peter Kalin.

Ajdovci so si z zmago v Postojni bržkone priigrali obstanek. Po enakovrednem prvem polčasu so gostje v nadaljevanju izkoristili svoje priložnosti. Mož odločitve je bil Anže Krapež, ki je najprej izsilil enajstmetrovko, v izdihljajih tekme pa z drugim golom postavil končni izid. Za povrh vsega so Postojnčani dvoboj sklenili brez izključenega Denisa Sivčeviča, ki je v 85. minuti prejel neposredni rdeči karton. ASO

Primorska liga

16. krog - Košana : Jadran Hrpelje-Kozina 1:2 (0:1), Plama Podgrad : Okroglica Renče 4:1 (1:0), Rakek : Cerknica 0:1 (0:1), Komen : Korte Avtoplus 1:1 (1:1).

Rakek 16 1 1 14 13:52 4

17. krog, 26. aprila - Korte Avtoplus : Košana. 29. aprila - Jadran Hrpelje Kozina : Rakek. 30. aprila - Okroglica Renče : Komen. 3. maja - Cerknica : Plama Podgrad.