Trojček kroji vrh lestvice

Po šestem krogu tretje slovenske nogometne lige zahod ni več neporaženih moštev. Jadran je klonil v Biljah, kar je povzročilo veliko gnečo v zgornji polovici lestvice. Vodilni ekipi sta se priključila še Tabor in Adria, ki jo v soboto čaka gostovanje v Dekanih.

Jadran je klonil v Biljah, kar je povzročilo veliko gnečo v
zgornji polovici lestvice. Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Jadran je klonil v Biljah, kar je povzročilo veliko gnečo v zgornji polovici lestvice. Foto: Zdravko Primožič/Fpa

6. krog - Adria : Fama Vipava 2:1 (0:0), TKK Tolmin : Cherrybox24 Tabor 1:3 (0:1), Izola : Ilirska Bistrica 1:1 (0:0), Bilje : Jadran Dekani 2:1 (2:1), Postojna : Ajdovščina 0:2 (0:0)

0

Pari 7. kroga, 1. oktobra - Jadran Dekani : Adria, Ajdovščina : Bilje. 2. oktobra - Ilirska Bistrica : Postojna, Tabor Cherrybox24 : Izola, Fama Vipava ; TKK Tolmin

Bilje : Jadran Dekani 2:1 (2:1)

BILJE > Igrišče v Dolinci, gledalcev 80, sodnik Lazić (Ljubljana). Strelci - 0:1 Palčič (28), 1:1 Bragato (33), 2:1 Bremec (38).

Bilje: Lipičar, L. Batič (od 63. Masten), Koc, Kožuh, Bragato, Doplihar (od 84. Koron), Bremec (od 74. Umek), J. Batič, Tragin, Tobijas, Humar. Trener: Tadej Tomažič.

Jadran Dekani: Rupnik, Pirjevec, Reja, Terčič, Palčič, Peroša, Babič (od 84. Starc), Vitezica, Bordon (od 54. Rodica), Šop, Stepančič. Trener: Nevij Finkšt.

Potem ko so v sosedskem derbiju pred tednom dni ugnali mirensko Adrio, so Biljenci prvi ligaški poraz prizadejali še Dekančanom. Gostje so sicer povedli po spretnem in srečnem zadetku Jana Palčiča, a so Biljenci v pičlih desetih minutah zasukali izid. Domačo akcijo je z izenačujočim zadetkom kronal Luka Bragato, za biljensko vodstvo ob polčasu pa je po prekinitvi poskrbel Sandi Bremec. Izid se v nadaljevanju ni spremenil. Gostitelji, ki za zmago tokrat niso potrebovali strelskega prispevka Nejca Dopliharja, so prek Janija Batiča stresli še okvir vrat, globoko v sodnikovem podaljšku pa je tri točke rešil domači vratar Jure Lipičar.ASO

Adria : Fama Vipava 2:1 (0:0)

MIREN > Igrišče Pri Štantu, gledalcev 150, sodnik Begič (Ljubljana). Strelca - 1:0 Keranović (71), 2:0 Keranović (83), 2:1 I. Devetak (84).

Adria: Stergulc, Furlan, Šuligoj, Žižek (od 90. Silič), Keranović, M. Devetak, Leban Rijavec (od 61. Humar), Godnič, Žigon, Gulič, Lazar. Trener: Borivoje Lučić.

Fama Vipava: S. Nešković, J. Nešković (od 75. Premrn), Sluga, Terčič, Leban (od 85. Pahor), Kodele, E. Kodelja, Bašić, Jamšek (od 63. I. Devetak), Vidmar, Ivanović. Trener: Adrijan Fegic.

Mirenci so se po dveh tekmah vrnili na zmagovite tirnice. Prvo ime dvoboja je bil Alen Keranović, ki je že v prvem polčasu, v katerem so si gostitelji priigrali precej lepih priložnosti, zatresel okvir vrat. Nekdanji nogometaš Cerknice je pobudo domačih kronal dobrih 20 minut pred koncem tekme. S pravim projektilom je načel gostujočo mrežo, ki jo je zatresel tudi po domiselni akciji za vodstvo z 2:0. Vipavski rezervist Ivo Devetak je sicer takoj znižal izid, vendar se v preostanku tekme domačini niso pustili več presenetiti. ASO

TKK Tolmin : Cherrybox24 Tabor 1:3 (0:1)

TOLMIN > Športni park Brajda, gledalcev 100, sodnik Stojanoski (Šenčur). Strelci - 0:1 Škerjanc (38), 0:2 Škerjanc (65), 0:3 Školnik (77), 1:3 D. Šturm (82).

TKK Tolmin: Drašček, Perše, Zornik, Rakušček, D. Šturm, B. Kavčič, Jarc, Kutin (od 62. Bratina), Kucalović, P. Kavčič, Zaletelj (od 45. Torkar). Trener: Slobodan Veličkovič.

Cherrybox24 Tabor: S. Bole, P. Barut (od 10. Slavec), Vukelić (od 60. Pirc), Lukač, Školnik, Škerjanc, S. Gulič, K. Kariž, Petrovčič (od 80. B. Bole), Č. Kariž, Gavrić. Trener: Bojan Gulič.

Sežanci nadaljujejo pozitiven niz, ki jih je izstrelil v vrh lestvice. Zmaga na vselej neugodnem gostovanju v Tolminu ima še toliko večjo težo, saj jo je Tabor izbojeval le z desetimi možmi v polju. Že v 20. minuti so namreč gostje ostali brez izključenega Črta Kariža. Na sceno je nato stopil Davor Škerjanc. Zabil je ključna zadetka, v končnici prvega polčasa in v 20. minuti nadaljevanja, ko je razrešil vse dvome o zmagovalcu, ki ga je s tretjim sežanskim golom potrdil Vedran Školnik. Domačinom je prek Danijela Šturma uspelo doseči le častni zadetek.ASO

Elta Izola : Ilirska Bistrica 1:1 (0:0)

IZOLA > Mestni stadion, gledalcev 70, sodnik Kajtazović (Vrhnika). Strelca - 1:0 Topić (51), 1:1 Vrbos (70).

Izola: Gustinčič, Husarević, Topić, Da. Vidaković, Dr. Vidaković, Čaušević (od 76. Lee-Him), Marc (od 46. Hadžimuratovič), Požrl, Sotenšek (od 46. Donev), Mijailović, Nikolić.

Ilirska Bistrica: Počkaj, Piljić, Mahne, Lazarević, Hasičić, Begić (od 89. Zadnik), T. Pastuhović, I. Pastuhović, Marinac, Ostojić-Vranković (od 66. Kovačić), Brnić (od 24. Vrbos).

Izolani so zamudili priložnost, da bi se z zmago priključili vodilni trojki. Z golom Marka Topića so sicer na tekmi dosegli prvi gol, ki pa ni zadostoval za poln izkupiček. Točko je Bistričanom kakih 20 minut pred koncem z izenačujočim golom priskrbel rezervist Robert Vrbos. ASO

Izidi 3. kroga enotne primorske nogometne lige - Okroglica Renče : Korte Avtoplus 2:1 (0:0), Jadran Hrpelje-Kozina : Cerknica 1:1 (0:1), Komen : Rakek 2:0 (2:0), Košana : Plama Podgrad 2:2 (1:1); vrstni red - Košana in Jadran 7 točk, Korte in Renče 6, Cerknica 4, Komen 3, Plama 1, Rakek 0.

Postojna : Škou Ajdovščina 0:2 (0:0)

POSTOJNA > Športni park, gledalcev 60, sodnik Podgoršek (Duplje). Strelca - 0:1 Krapež (68), 0:2 Žižmond (85).

Postojna: Čančar, Batič (od 54. Vučić, od 57. Šućur), Šabec, Uzeiri, Španić, Karadžić, Marić, Mršić (od 46. Rašič), Sivčevič, Agić, Ferjančič. Trener: Zvonko Nedić.

Škou Ajdovščina: An. Nabergoj, Kompara, Bajc, Simčič (od 88. Am. Nabergoj), Žižmond, Filipič, Stibilj, Bašić, Zornik (od 75. Tomažič), A. Krapež, Gorup (od 65. Kompare). Trener: Peter Kalin.

Ajdovci so v obračunu ekip, ki pred 6. krogom še nista osvojili niti točke, dosegli želeno zmago in s tem potrdili dvig forme s predhodnih obračunov. Gostje so sicer imeli pobudo, a odločitev o zmagovalcu je v nadaljevanju padla iz prekinitev. Po kotu je zadel Anže Krapež, za končnih 2:0 pa je po prostem strelu poskrbel Dejan Žižmond. Gostitelji so nato imeli priložnost za znižanje izida iz enajstmetrovke, a se je izkazal vratar Anže Nabergoj. ASO