Tretja zaporedna domača zmaga za Sixt Primorsko, sedmi poraz za Portorož

Košarkarji Sixt Primorske so v 11. krogu lige Nova KBM premagali Terme Olimia Podčetrtek z 92:72 (27:13, 53:31, 71:46). Košarkarji Helios Suns pa so povsem pričakovano premagali Portorož z 81:52 (29:10, 41:24, 57:38).

Sixt Primorska - Terme Olimia 92:72 (27:13, 53:31, 71:46)

Dvorana Bonifika, gledalcev 120, sodniki: Rener (Koper), Smrekar (Nova Gorica), Pipan (Ljubljana).

Sixt Primorska: Radulović 11 (1:3), Sanadze 18 (5:6), Zadnik 9 (3:4), Petrović 2, Kosi 13 (1:2), Zupan 9, Franklin 8 (5:6), Morina 11 (3:3), Gajić 11.

Terme Olimia: Janc 8 (1:1), Strnad 13 (6:7), Pešič 2, Švigelj 4, Julević 13, Buda 6 (2:3), Štruc 4 (2:2), Cerkovnik 12 (2:4), Žvan 10 (2:2).

Prosti meti: Sixt Primorska 18:24, Terme Olimia 15:19.

Met za tri točke: Sixt Primorska 8:21 (Sanadze 3, Zadnik 2, Zupan, Gajić, Franklin), Terme Olimia 5:25 (Žvan 2, Julević, Strnad, Janc).

Osebne napake: Sixt Primorska 20, Terme Olimia 24.

Pet osebnih: Švigelj (37.), Cerkovnik (40.).

Sixt Primorska je dosegla tretjo zaporedno zmago na svojem parketu oziroma četrto v zadnjih šestih nastopih. Z njo se je znova povzpela med prvih šest ekip, ki bodo tekmovanje marca nadaljevale v ligi za prvaka. O njej pa že davno ne razmišljajo v Podčetrtku, kjer so premierno sezono v elitni slovenski druščini odprli z zmago, nato pa nanizali devet porazov.

Tekma je bila povsem enosmerna. Varovanci Aleksandra Sekulića so že v prvem delu postavili trde temelje za končno zmago (53:31), v zaključku pa so se izkazali tudi kot dobri gostitelji, saj so zadnjo četrtino prepustili gostom (26:21). Boris Zrinski je tako zapustil Koper z znosnim porazom in štirimi igralci z dvomestnim številom točk.

Pri Sixt Primorski je prvi strelec lige Nova KBM Gruzijec Duda Sanadze zaostal za svojim povprečjem (19,3), saj je 16 od 18 točk dosegel v prvem polčasu.

Koprčani bodo v naslednjih petih dneh odigrali še dve tekmi - z Osijekom v pokalu Sixt in LTH Castingsom v državnem prvenstvu, nato imajo dvotedenski premor, Podčetrtane pa za konec leta čaka še lokalni derbi proti Rogaški, edini ekipi, ki so ji v začetku oktobra vzeli skalp.

Portorož - Helios Suns 52:81 (10:29, 24:41, 38:57)

Dvorana Lucija, gledalcev 80, sodniki: Zupančič, Savić (oba Ljubljana), Škrbec (Kranj).

Portorož: Vukovič 6 (1:2), Škerbec 6, Borse 12 (3:3), A. Cvetičanin 2, L. Cvetičanin 3, Besedič 18, Katonar 2, Radanovič 3.

Helios Suns: Jones 17, Kyzlink 6, Oman 2 (2:3), Curry 13, Gorjanc 2, Remekun 12 (2:3), Klavžar 2, Kovačevič 18 (2:2), Atanacković 4 (2:2), Vončina 5.

Prosti meti: Portorož 4:5, Helios Suns 8:10.

Met za tri točke: Portorož 8:28 (Besedič 4, Vukovič, Borse, Radanovič, L. Cvetičanin), Helios Suns 9:25 (Kovačevič 4, Curry 3, Vončina, Jones).

Osebne napake: Portorož 14, Helios Suns 14.

Košarkarji Helios Suns so pričakovano zabeležili sedmo zmago v ligi Nova KBM in Portorožu zadali sedmi zaporedni poraz.

Glede na to, da so gostitelji v prvih desetih minutah dosegli vsega štiri koše iz igre in si nabrali že skoraj dvajset točk zaostanka, so jo na koncu še dobro odnesli. Zahvalijo se lahko gostom, da so v nadaljevanju precej popustili, delno je tudi Portorož uredil svoje vrste, tako da sta se naslednji dve četrtini končali z rezultatom 28:28. V zadnjih desetih minutah je Helios Suns vendarle še malce pohodil plin na prišel do relativno visoke zmage.

Gostujoči trener Jakša Vulić je priložnost ponudil vsem razpoložljivim igralcem - premierni nastop in prve točke v prvi ligi je dosegel Nejc Klavžar, najbolj pa sta bili razpoloženi zadnji okrepitvi, Maj Kovačevič (18 točk, trojke 4:8) ter Marcel Jones (17 točk, 8 skokov). Na drugi strani je v oslabljeni zasedbi Portoroža izstopal le Jure Besedič (18).

Medtem ko bo Portorož do konca koledarskega leta odigral le še eno tekmo - v sredo, 21. decembra, doma z Zlatorogom, bodo Domžalčani še dvakrat stopili na parket. V sredo jih najprej čaka evropska preizkušnja v Frankfurtu, 30. decembra pa še gostovanje v Novem mestu.