Tigri še tretjič boljši od ladjarjev

Tudi tretji istrski obračun v sezoni (ekipi sta vnaprej odigrali tekmo 9. kroga lige za obstanek) so dobili košarkarji Sixta Primorske. Domači Portorožani so bili boljši le prvih petnajstih minutah.

LUCIJA > Skromno število obalnih ljubiteljev košarke je v soboto zvečer videlo pričakovan razplet sosedskega obračuna.

Portorož : Sixt Primorska 62:80 (28:35)
Dvorana Lucija, gledalcev 100, sodniki: Zupančič, Kolar, Smrekar; četrtine - 17:16, 11:19, 14:23, 20:22.
Portorož: Antonič, Pegan, Volk 1 (2:1), Škerbec 23 (6:5), Borse 8, L. Cvetičanin 8, Testen, Pišot, Katonar 9 (7:2), Radanovič 13 (4:1), Jovanovič, Medič. Trener: Konstantin Subotić. Sixt Primorska: Radulović 12 (7:4), Ožegovič 6, Sanadze, Zadnik 6 (2:2), Petrović, Kosi 8 (8:6), Zupan 11 (4:3), Lisica, Ćapin 4, Morina 10 (2:2), Gajić 23 (4:4). Trener: Aleksander Sekulić.
Prosti meti: Portorož 19:9, Sixt Primorska 27:21; trojke: Portorož 23:7 (Škerbec 2, Borse 2, Cvetičanin 2, Katonar 1), Sixt Primorska 20:7 (Gajić 3, Zupan 2, Ožegovič 2); osebne napake: Portorož 23, Sixt Primorska 19; skoki: Portorož 34, Sixt Primorska 45.

Trener gostov Aleksander Sekulić je tokrat na klopi pustil izkušena Dudo Sanadzeja in Vjeka Petrovića, kar so Portorožani izkoristili in prvo četrtino celo dobili. Sledili sta še trojka Luke Cvetičanina ter uspešna zaključka prvega strelca domačih Tima Škerbca in Matije Radanoviča, po nekaj več kot 15 minutah pa so se domačini le poslovili od prednosti.

V ligi za prvaka bo v sredo v 4. krogu še edina neporažena Rogaška gostovala pri Krki. Preostala para - Zlatorog Laško : Union Olimpija, Helios Suns : Hopsi Polzela. 4. krog v ligi za obstanek (sreda, 5. aprila) - Sixt Primorska : Portorož (20), LTH Castings : Terme Olimia, Šenčur GGD : Tajfun.

Končnica prvega polčasa je minila v znamenju Uroša Zadnika in Gezima Morine, ki sta gostujočim tigrom priigrala sedem točk naskoka. Po vrnitvi na parket se je razigral Sixtov branilec Nikola Gajić, ki je poleg točk pridno zbiral tudi skoke (13) in podaje (7) ter na koncu prišel do izjemnega statističnega indeksa 37. “Odigral sem dobro individualno tekmo, še bolj pomembno kot osebna statistika pa je to, da smo zmagali kot ekipa,” je pojasnil 25-letni košarkar iz BiH. SM