Terme so le pretile

Košarkarji Sixta Primorske so danes v domači dvorani gostili Terme Olimia in po pričakovanju zmagali s 78:72 (14:16, 23:17, 22:21, 19:18). Gostitelje je na poti do zmage čakalo kar precej ovir, a je bolj kakovostna igralska zasedba vendarle upravičila pričakovanja.

Prva SKL, liga za prvaka

2. krog - Krka : Hopsi Polzela 76:64, Rogaška : Union Olimpija 75:74, Helios Suns : Zlatorog Laško 60:67.

Vrstni red: Krka (2 zmagi, brez poraza) 4, Rogaška (2:0), 4, Union OLimpija (1:1) 3, Zlatorog (1:1) 3, Helios Suns (0:2) 2, Hopsi Polzela (0:2) 2.

3. krog (29. marca) - Union Olimpija : Helios Suns, Zlatorog : Krka, Hopsi : Rogaška.

Prva SKL, liga za obstanek

2. krog - LTH Castings : Šenčur GGD 62:92, Portorož : Tajfun 54:80, Sixt Primorska : Terme Olimia 78:72.

Vrstni red - Sixt Primorska (11:1) 23, Tajfun (8:4) 20, Šenčur GGD (8:4) 20, Terme Olimia (5:7) 17, LTH Castings (3:9) 15, Portorož (1:11) 13.

Pari 4. kroga, 29. marca - Terme Olimia : Portorož, Šenčur GGD : Sixt Primorska, Tajfun : LTH Castings.

Portorož : Tajfun 54:89 (22:47)

LUCIJA > ŠD Lucija, gledalcev 100, sodniki: Mlakar (Škofja Loka), Česen (Kranj), Krajnc (Limbuš); četrtine - 9:23, 13:24, 14:18, 18:24.

Portorož: Hvalec, Pegan, Volk, Škerbec 16 (1:0), Borse 14 (2:2), Testen, Pišot 6 (5:2), L. Cvetičanin 3, Katonar 11 (5:4), Radanovič 4, Jovanovič, Medič. Trener: Konstantin Subotić.

Šentjurjani, ki si želijo čim prej tudi teoretično zagotoviti obstanek med elito, so se sobotnega gostovanja v Luciji lotili zelo zavzeto in od prve minute dalje napadli šibke točke domače zasedbe. Teh je bilo tokrat preprosto preveč, tako da je bilo vprašanje zmagovalca razrešeno že pred koncem prvega polčasa. Tudi tokrat je domači voz vlekel Tim Škerbec, nekaj več navdiha od preostalih članov ekipe pa sta pokazala le še Sebastjan Borse in Alen Katonar. SM

Druga SKL

20. krog - Ilirija : Plama pur 93:72, Ljubljana : Grosuplje 61:71, Parklji : Kolpa Črnomelj 74:51, Elektra Šoštanj : ECE Triglav 59:117, Mesarija Prunk Sežana : Konjice 89:47, AKK Maribor Branik : Celje 85:90.

Maribor Br. 20 3 17 1408:1711 23

21. krog, 8. aprila - Kolpa Črnomelj : Ljubljana, Mesarija Prunk Sežana : Elektra Šoštanj, Konjice : Ilirija, Plama Pur : Parklji, Grosuplje : AKK Maribor Branik, Celje : ECE Triglav.

MP Sežana : Konjice 89:47 (44:25)

SEŽANA > SŠ Srečka Kosovela, gledalcev 250, sodnika: Dovč (Domžale), Štucin (Spodnja Idrija); četrtine: 21:10, 23:15, 27:8, 18:14.

Mesarija Prunk Sežana: Korošec 16 (2:2), Stepančič 2, Strnad, Kukanja 24 (3:2), Urbas 9, Gomezel, Mevla, Furlan 6 (2:2), Brundula 10 (4:2), Kovačević 12 (3:1), Jordan Rojko 10 (6:4). Trener: Igor Thaler.

Proti Konjicam so sežanski košarkarji dosegli daleč najvišjo zmago v sezoni. Ob težavah s poškodbami je domači strokovni štab igralni čas razporedil med devet košarkarjev. Daleč najbolj razpoložen je bil 20-letni Žiga Kukanja, ki je bil nerešljiva uganka za Štajerce, in je ob 24 doseženih točkah le dvakrat zgrešil iz igre, srazigrana sta bila tudi Aljaž Korošec in Milan Kovačević. Mesarji so si odločilno prednost priigrali že v prvem delu igre. SM

Ilirja : Plama pur 93:72 (42:39)

LJUBLJANA > Dvorana GIB, gledalcev 200, sodnika: Fišer in Dremelj (oba Ljubljana); četrtine: 14:22, 28:17, 20:17, 31:16.

Plama pur: Frlež, Afrič, Muha 16 (3:1), Zalar 4, Srebovt 19 (8:3), Jenko 17 (2:2), Čergič 4 (2:2), Malečkar, Derenčin 4 (3:2), Brlan 8. Trener: Rok Dežman

Kljub odlični prvi četrtini Bistričani niso uspeli prekiniti zmagovalnega niza ljubljanske Ilirije, ki se že lahko pripravlja na naslednjo prvoligaško sezono. Odsotnost Robija Hreščaka se gostom v uvodnih minutah ni poznala, s trojko Anžeta Srebovta pa so prvih deset minut sklenili z obetavnimi osmimi točkami naskoka. Prednost so v svojih rokah držali vse do zaključka prvega polčasa, ko je veteran Goran Jagodnik s štirimi zaporednimi točkami razveselil domače privržence. V tretji četrtini se je ogrel domači ostrostrelec Jasmin Hukić, v končnici pa je gostom dokončno pošla sapa. SM