Tanja Žakelj v Premanturi do prve zmage v sezoni

Državna prvakinja v gorsko kolesarskem olimpijskem krosu Tanja Žakelj je šesto leto po vrsti zmagala mednarodno dirko prve kategorije Kamenjak Rocky Trails. Med moškimi je zmagal Čeh Matouš Ulman, Slovenci niso bili v ospredju.

Tanja Žakelj Foto: Kzs
Tanja Žakelj Foto: Kzs

PULJ > “Startala je v redu, startni krog so bile še skupaj, nato je imela Tanja iz kroga v krog večjo prednost. Konkurenca tu sicer ni tako močna, kot bo jutri v Italiji, a nič za to, dirkala je dobro in skupaj z najboljšimi mladinci,” je nastop Tanje Žakelj iz Premanture pokomentiral njen tehnični trener Urban Ferenčak, sicer tudi selektor slovenske reprezentance.

Žakljeva je na koncu za kar 3:12 minute prehitela drugouvrščeno Poljakinjo Katarzyno Solus-Miskowicz in Čehinjo Jitko Škarnitzlovo, ki pa je zaostala že 4:45 minute. To je bila tretja dirka članice Unior Tools Teama v sezoni 2017, na prvi v Milanu je bila peta, na drugi v avstrijskem Langenloisu je bila osma.

Na startu današnjih dirk v krosu je bilo v vseh kategorijah okrog 450 kolesarjev, od tega 120 v konkurenci elite.

V nedeljo bo v Premanturi še maraton, na startu bo okrog 500 gorskih kolesarjev.