Takanashijevi romunska skakalna loterija, Rogljeva 10.

Japonka Sara Takanashi (121,4) je zmagovalka druge posamične tekme za svetovni pokal smučarskih skakal v romunskem Rasnovu. Organizatorji so zaradi težav z vetrov pod streho spravili le eno serijo. Druga je bila Američanka Nita Englund (118,3), tretja pa Avstrijka Daniela Iraschko-Stolz (116,9).

Najvišje se je zavihtela Špela Rogelj (109,6), ki je prvo deseterico ujela z desetim mestom. Foto: STA
Najvišje se je zavihtela Špela Rogelj (109,6), ki je prvo deseterico ujela z desetim mestom. Foto: STA

BRASOV > Slovenkam predčasni razplet tekmovanja ni šel najbolj na roko. Najvišje se je zavihtela Špela Rogelj (109,6), ki je prvo deseterico ujela z desetim mestom. Maja Vtič (106,2) je tekmo končala na 13. mestu, Katja Požun (93,4) je bila 28., Eva Logar (89,1) pa je pristala na 30. mestu.

Ob koncu naslednjega tedna bo skakalno karavano na dveh tekmah gostila Slovenija v Ljubnem. Tekmovanje v Sloveniji bo z mesta vodilne odprla Iraschko-Stolzeva (782), na drugo mesto skupno se je zavihtela Takanashijeva (673), Nemka Carina Vogt (622) pa je zdrsnila na tretje mesto. Rogljeva (463) je tudi po Rasnovu ohranila četrto mesto skupno. V prvi deseterici je še ena Slovenka Vtičeva (302) na osmem mestu.

Slovenija (995) je v pokalu narodov četrta, pred njo so vodilna Avstrija (1543), Nemčija (1303) in Japonska (1183).