Spet bled remi

Slovenski rokometaši, ki se pripravljajo na evropsko prvenstvo na Poljskem, so se še drugič pomerili z Makedonci in znova remizirali. V Krškem je bilo 28:28, sinoči v Celju 23:23 (13:12).

Dean Bombač v skoku Foto: Tomaz Primozic/Fpa
Dean Bombač v skoku Foto: Tomaz Primozic/Fpa

CELJE > Večji del uvodnih 30 minut je bila sicer v vodstvu Makedonija, ki je imela najvišjo prednost treh zadetkov v 17. minuti pri izidu 8:5. Slovenci so izenačili na 10:10, za prvo vodstvo po 1:0 pa je na začetku 27. minute poskrbel Dean Bombač, ki je zadel za 11:10. Varovanci Veselina Vujovića za več kot en gol niso vodili.

Na začetku drugega polčasa je Slovenija povišala prednost na tri zadetke (16:13), a so jih gostje ujeli pri 16:16 in v nadaljevanju povedli z 19:18, v 52. minuti pa celo s 23:20. Slovenci so do konca uspeli izenačiti, a zadnjega napada niso izkoristili. Že po izteku igralnega časa je strel Bombača z devetih metrov ustavil makedonski vratar. RN