Šok terapija ni pomagala Ajdovcem

Prvoligaški krog je obeležil prvi poraz Tajfuna, kar so Portorožani primerno proslavili. Nekoliko vedrejši večer so svojim privržencem po daljšem času privoščili košarkarji Plame pur, medtem ko so Ajdovci po novem porazu sanmi na zadnjem mestu 2.SKL.

Tilen Zalar je imel na črti prostih metov mirno roko. Foto: Simon Maljevac
Tilen Zalar je imel na črti prostih metov mirno roko. Foto: Simon Maljevac

1. A SKL

16. krog - Helios Suns : Krka 72:74 - po podaljšku, Hopsi Pozela : Šenčur GGD 78:75 - po podaljšku, Zlatorog Laško : Maribor NKBM 74:62, Elektra Šoštanj : Grosbasket 64:77, Portorož : Tajfun 74:56, Rogaška prosta.

Pari 17. kroga, 4. februarja - Krka : Zlatorog; 7. februarja - Elektra : Hopsi, Grosbasket : Rogaška, Tajfun : Šenčur GGD; 8. februarja - Maribor NKBM : Portorož.

2. SKL

13. krog - Kolpa Črnomelj : Vzajemci Lastovka 76:75, Litija : Hrastnik 72:77, Ajdovščina : LTH Castings 47:79, Parklji : ECE Celje 92:66, Triglav EG : Plama pur 79:82, Terme Olimia : Slovan 86:67.

Primorska para 14. kroga (7. februarja) - Plama pur : Parklji, Hrastnik : Ajdovščina.

Ajdovščina : LTH Castings 47:79

AJDOVŠČINA > Dvorana OŠ Šturje, gledalcev 150, sodnika Dremelj (Lj) in Radelja (Črnomelj); četrtine - 15:25 12: 8, 10 :27, 10:19.

Ajdovščina: Rebec 11, Velikonja Grbac 9, (5:3), Čretnik 7 (4:3), Jerončič 2, Mikuž 3, (2:0), Rajčič 7 (6:3), Snoj 5 (3:1), Magušar 3 (2:1). Trener: Tomaž Bernot.

Na tekmi med prvim in zadnjim, pred katero je bil zaradi ogromne kakovostne razlike zmagovalec praktično znan vnaprej, so se Ajdovci 22 minut dobro upirali favoritom iz Škofje Loke, po tem pa so obstali. Tudi novi trener Tomaž Bernot ni mogel narediti čudeža. Primorci so se morali tudi tokrat ob pomanjkanju centimetrov in kilogramov zanesti na hiter tempo, agresivno obrambo in met od daleč, pri katerem je manjkal ostrostrelec Tadej Sluga.

V drugem delu prve in druge ter v začetku tretje četrtine so svojim navijačem vendarle ponudili nekaj košarkarskih užitkov. Tako je bil zaostanek v sedmi minuti minimalen (13:14), nekaj upanja pa je bilo tudi med 16. in 21. minuto, ko je zaostanek znašal le štiri koše. Nato so višji, močnejši, izkušenejši in kakovostnejši gostje po napačnih podajah in zgrešenih metih gladko dobili skok pod obema obročema. Zlahka so prišli do metov od blizu in iz protinapadov, bolje pa so zadevali tudi od daleč. IM

Triglav EGP : Plama pur 79:82 (39:49)

KRANJ > Športna dvorana Planina, gledalcev 100, sodnika: Dovč (Domžale), Maguša (Lenart); četrtine - 25:29, 14:20, 17:15, 23:18. Plama pur: Turk, Afrič, Škrlj, Glavaš 16 (10:9), Zalar 18 (7:6), Hreščak 4 (1:0), Srebovt 25 (12:7), Iskra 8 (2:2), Debevc, Muha 8, Jenko 3. Trener: Martin Novak

Slabši drugi polčas tokrat ni bil usoden za bistriške košarkarje, ki so se v petek zvečer iz zasneženega Kranja vrnili s pomembno zmago. Po izenačenem začetku so gostje sredi prve četrtine prevzeli pobudo in z raznovrstno igro v napadu pridno višali prednost. V 28. minuti so po polaganju povratnika po poškodbi Nejca Glavaša povedli z 11 točkami prednosti, a se borbeni Triglavani niso predajali. Že štiri minute kasneje so zaostajali le še za točko, nato pa so gostje po sedmih zaporednih točkah spet malce lažje zadihali. Dve minuti pred koncem je pomembno trojko zadel Glavaš, v zadnji minuti sta imela na črti prostih metov mirno roko Tilen Zalar in Anže Srebovt. Slednji je po koncu dvoboja razplet pokomentiral: ”V tekmo smo vstopili z veliko mero borbenosti in agresije, kar se je tudi poznalo pri rezultatu ob koncu prvega polčasa. V drugem delu srečanja smo precej nihali v igri. Igrali smo v slogu toplo-hladno, a smo v končnici zdržali vse napade domačih in prišli do zelo pomembne zmage.” Bistričani so se s četrto zmago v sezoni malce otresli tekmecev v boju za obstanek, a si mirnega spanca ne morejo privoščiti.

SM

3. SKL zahod

13. krog - Pivka : Medvode 48:90, Enos Jesenice : Globus 69:87, Nova Gorica ml. : Mesarija Prunk Sežana 56:84, Postojna : UKK Koper 55:59, Cerknica : Tolmin - v sredo.

Pari 14. kroga (7. februarja) - Pivka : Globus, UKK Koper : Enos Jesenice, Tolmin : Postojna, Medvode : Nova Gorica ml., Mesarija Prunk Sežana : Cerknica.