Slovenski košarkarji prepričljivo proti Angoli

Slovenska košarkarska reprezentanca je na drugi tekmi turnirja Borislava Stankovića na Kitajskem, ki sodi v okvir priprav za nastop na svetovnem prvenstvu, premagala Angolo z 79:58 (21:11, 49:22, 61:33). Slovenija bo naslednjo tekmo igrala v soboto ob 10. uri proti Kitajski.

Blestel je predvsem Zoran Dragić Foto: Drago Perko
Blestel je predvsem Zoran Dragić Foto: Drago Perko

PEKING > Slovenski košarkarji so na Stankovićevem memorialu prišli do prve zmage. Potem ko so morali v četrtek uvodoma priznati premoč Rusiji s 67:70, so danes varovanci Jureta Zdovca na igrišču gospodarili že od prve minute naprej in visoko premagali Angolo.

V uvodnih desetih minutah dvoboja so slovenski košarkarji Angoli natresli kar tri trojke ter že na prvi odmor odšli visoko prednostjo desetih točk. Blestel je predvsem Zoran Dragić, ki je ob metu za tri dvakrat zadel tudi iz igre. Dragiću, ki je v prvem polčasu zbral kar 16 točk, sta se z dobrima predstavama pridružila še Domen Lorbek in Edo Murić. Lorbek je sredi druge četrtine s trojko vodstvo Slovenije povišal že na 34:20, Murić prav tako s trojko zatem že na 37:20. Razlog za visoko prednost junakov so bile predvsem izgubljene žoge Angole, ki je v prvi polovici dvoboja izgubila kar 14 žog, Slovenija pa le dve.

V drugem polčasu je slovenskim košarkarjem koncentracija popustila. Tudi Zdovčeva izbrana vrsta je začela grešiti in izgubljati žoge. V tretji četrtini pa je vodstvo vseeno naraslo, slovenski junaki so vknjižili tudi najvišjo prednost na tekmi, +32. Ob visokem vodstvu so se v ekipo prikradle napake, Angola se je približala na 54:73. Slovenci so v drugem delu izgubili kar deset žog, a ob koncu tekme le ohranili visoko prednost. Z 19 točkami sta bil v slovenski vrsti najbolj učinkovita Dragić in Murić, pri Angoli jih je Joaquim Gomes dosegel 15.

Športna dvorana, gledalcev 3000, sodniki: Belošević (Srbija), Wen (Kitajska), Mahlin (Rusija).

Slovenija: Balažič 9 (2:4), Slokar 5 (1:2), Prepelič 5, Murić 19 (3:3), Zupan 4 (2:2), Z. Dragić 19 (1:2), D. Lorbek 7, Klobučar 5 (1:4), Nikolić 2 (2:2), Omić 4 (4:4).

Angola: Conceicao 7 (3:5), Morais 6, Santos 9 (1:1), Fores 4 (2:2), Barros 2, Gomes 15 (5:7), Mbunga 6, Miguel 2 (2:2), Ramos 7.

Prosti meti: Slovenija 16:23, Angola 13:17.

Met za dve točki: Slovenija 18:28, Angola 15:32.

Met za tri točke: Slovenija 9:33 (Murić 4, Z. Dragić 2, D. Lorbek, Prepelič, Balažič), Angola 5:17 (Morais 2, Santos 2, Ramos).

Skoki: Slovenija 28 (11:17), Angola 28 (9:19).

Osebne napake: Slovenija 22, Angola 21.

Pet osebnih: Conceicao (22.), Santos (34.), Gomes (35.).