Slovenija, Katar, Španija in Hrvaška že v četrtfinalu SP

Na svetovnem prvenstvu v rokometu v Katarju so znani prvi štirje četrtfinalisti. Sloveniji in Katarju, ki sta bila uspešna v današnjih popoldanskih tekmah, sta se zvečer pridružili še Španija in Hrvaška. Preostale tekme osmine finala bodo v ponedeljek.

Slovenija je po nekaj slabših predstavah v predtekmovanju tokrat strnila vrste in dokaj zanesljivo premagala Makedonijo, s tem pa tudi izpolnila prvi cilj na SP - uvrstitev v dodatne olimpijske kvalifikacije. Foto: STA
Slovenija je po nekaj slabših predstavah v predtekmovanju tokrat strnila vrste in dokaj zanesljivo premagala Makedonijo, s tem pa tudi izpolnila prvi cilj na SP - uvrstitev v dodatne olimpijske kvalifikacije. Foto: STA

DOHA > Slovenija je po nekaj slabših predstavah v predtekmovanju tokrat strnila vrste in dokaj zanesljivo premagala Makedonijo, s tem pa tudi izpolnila prvi cilj na SP - uvrstitev v dodatne olimpijske kvalifikacije.

Zelo zadovoljni so bili tudi Katarci oziroma rokometaši, ki zbrani z vseh vetrov igrajo za državo gostiteljico. Katar se je prvič uvrstil v četrtfinale svetovnega tekmovanja, na poti do njega pa je premagal Avstrijo. Na koncu je bilo 29:27, še ob polčasu pa je bolje kazalo Avstriji, ki je vodila za gol. V drugem delu so domači na krilih 15.000 navijačev v polni dvoran ter po zaslugi Rafaela Capoteja (sedem golov) in Žarka Markovića (8) prišli do zmage.

Več dela, kot so pričakovali, so imeli Hrvati. S trdoživimi Brazilci, s katerimi so se mučili tudi Slovenci, so ob polčasu tudi zaradi štirih zapravljenih sedemmetrovk zaostajali za dva gola. Nadaljevanje je bilo boljše, delni izid 5:0 pa je prinesel preobrat in zmago, čeprav je bil dvoboj napet do konca. Pri zmagovalcih je največ golov, pet, dosegel Marko Kopljar.

Manj težav so imeli branilci naslova Španci, zmagovalci slovenske skupine. Proti Tuniziji so že v prvem polčasu povedli za devet golov, visoko prednost pa zadržali do konca, Cristian Ugalde pa je bil s sedmimi goli najboljši strelec zmagovalcev.

V ponedeljek bodo na sporedu še tekme Nemčija - Egipt, Poljska - Švedska, Islandija - Danska in Francija - Argentina.