Slovan - Koper 2013 22:35

Rokometaši Kopra 2013 so v tekmi 17. kroga 1. NLB Leasing lige v gosteh premagali Slovan s 35:22 (18:10).

LJUBLJANA > V obračunu ekip z vrha in repa lestvice ni bilo dvomov o favoritih, Koprčani pa so svoj status po začetnih težavah hitro potrdili. Slovan se je upiral prvih deset minut, potem pa so vajeti prevzeli gostje in napolnili mrežo Kodeljevčanov.

Domači so izenačili na 4:4 in z zadetkom Žana Grojzdka še znižali na 5:6. A to je bilo pravzaprav zadnjič, da so bili blizu tekmecem. Delni izid 8:2 v naslednjih desetih minutah je postavil stvari na pričakovano mesto, Koprčanom pa prinesla varno zalogo za drugi polčas.

Dvorana Kodeljevo, gledalcev 150, sodnici: Crnojević, Kostecki-Radić (obe Hrvaška).
Slovan: Selakovič, Škorc, Martinček, Montanari-Knez, Marušič 2 (1), Marojevič 1, Stojnič 1, Erak 1, Krivic 5, Topolovec , Grojzdek 3, Planinc 2 (1), Cherier 2, Sankovič 5.
Koper 2013: Kocjančič, Vran, Dolenc, Grzentič 7, Vlah 1, Krečič 3, Matijaševič, Gašperšič, Moljk 2, Gorela 2, Žugan 2 (1), Rapotec 6, Smolnik 4 (2), Sokolič, Marič 2, Bratkovič 6 (1).
Sedemmetrovke: Slovan 3 (2), Koper 2013 4 (4).
Izključitve: Slovan 6, Koper 2013 10.
Rdeči karton: /.

V 42. minuti so prvič povedli za več kot deset golov, nato pa igrali resno do konca in z zadnjim golom Grzentiča prišli na končnih +13.

Za zmagovalce je sedem golov dosegel Nino Grzentič, enega manj pa Adam Bratkovič in Uroš Rapotec. Pri Slovanu je sta jih po pet zbrala Robert Sankovič in Peter Krivic.

V naslednjem krogu bo Slovan 20. februarja gostoval v Škofji Loki, Koper pa bo igral doma proti Ormožanom.