Škofijska trdnjava

Deveti krog državnega prvenstva v dvoranskem nogometu je potrdil premoč Maribora in Litije in povečal gnečo na sredini, kjer sta bila uspešna škofijski Bronx in kobariški Oplast. Tolminski Puntar se še naprej oddaljuje od obstanka v ligi.

Oplast (rdeči) in Bronx sta bili edini uspešni primorski ekipi v
minulem krogu. Foto: Igor Mušič
Oplast (rdeči) in Bronx sta bili edini uspešni primorski ekipi v minulem krogu. Foto: Igor Mušič

ŠKOFIJE > Najzanimivejši prvoligaški obračun je bil na Škofijah, kjer domači Bronx ne pozna poraza. Pred 140 gledalci se je pomeril s tekmecem iz sredine lestvice - vrhniškim KMN Zavas. Glavna primorska junaka sta bila Nik Zajc in Slaven Radišković. Prvi je uvodoma z dvema goloma preprečil, da bi se v prvih minutah učinkoviti gostje oddaljili, drugi pa je s stremi zadetki v prelomnih trenutkih tekme poskrbel, da so Notranjci odšli domov praznih rok.

Največ gledalcev se je zbralo v Kobaridu - kar 200. Domačemu Oplastu so očitno dali dober psihološki pospešek, saj so ti v mrežo Benedikta nasuli sedmico. Po dolgi odsotnosti z igrišč je v vse boljši formi posoški ostrostrelec Jani Ručna, ki je že v uvodnih minutah zadel dvakrat, tekme pa je bilo praktično konec že v prvem polčasu, ki ga je primorska ekipa dobila kar s 5:1.

Puntar je na gostovanju pri štajerskem Tomažu zapravil eno od kvalifikacijskih priložnosti za obstanek v ligi. Neposredni tekmec je bil ves čas boljši, a je Puntar po golih Aljaža Laharnarja in Andreja Rutarja pri minimalnem zaostanku s 3:4 še ostal v igri. Žal je osem minut pred koncem že četrtič na tekmi zadel štajerski napadalec Domen Školiber in postavil končni izid tekme, po kateri so Tolminci že nevarno blizu drugi ligi.

Državni prvak Maribor je nadaljeval s preskakovanjem vseh ovir na poti k ponovitvi naslova, najnevarnejši zasledovalec, Litija, pa je po zaslugi Dobovca, ki jo je premagal, povečala zaostanek. Za Litijo je sicer zadel kobariški nogometaš Borut Ručna.

> Prva SFL, 9. krog - Tomaž : Puntar 5:3 (2:1); strelci - 1:0 Školiber (79), 2:0 Školiber (13), 2:1 Laharnar (18), 3:1 Kurbus (30), 3:2 Rutar (31), 4:2 Školiber (31), 4:3 Laharnar (32), 5:3 Školiber (37); Oplast : Benedikt 7:3 (5:1); strelci - 1:0 Ručna (2), 1:1 Klemenčič (5), 2:1 Ručna (10), 3:1 Sovdat (12), 4:1 Kravanja (17), 5:1 Kos (19), 5:2 Klemenčič (25), 6:2 Kravanja (29), 6:3 Kopun (32), 7:3 Konavec (39); Dobovec : Litija 4:2 (2:1), Maribor : Sevnica 3:2 (1:2), Bronx : Zavas 5:3 (2:3); strelci - 0:1 Berzelak (2), 1:1 Zajc 2, 1:2 Tušar 3, 1:3 Berzelak (4), 2:3 Zajc (16), 3:3 Radišković (24), 4:3 Radišković (35), 5:3 Radišković (36).

Vrstni red - Maribor 25, Litija 20, Dobovec, Sevnica, Bronx 15, Oplast 14, Zavas, Tomaž 8, Benedikt 7, Puntar 3.