Sixt Primorska - Krka 58:59

Košarkarji Krke so v prvi tekmi četrtfinala pokala Spar premagali Sixt Primorsko z 59:58 (9:18, 28:26, 40:44). Povratna tekma bo v četrtek v Novem mestu.

Sixt Primorska Foto: Zdravko Primožič/Fpa
Sixt Primorska Foto: Zdravko Primožič/Fpa

KOPER > Medtem ko so prestali trije pari četrtfinala pokala danes že odločali o potnikih na zaključni turnir, sta koprska in novomeška ekipa svoj obračun šele začeli. V uvodu so bili boljši krkaši, ki pa so si pred povratno tekmo priigrali le minimalno zmago z 59:58.

Dvorana OŠ Koper, gledalcev 120, sodniki: Majkič (Hrastnik), Javor (Ljubljana), Grbić (Ljubljana).
Sixt Primorska: Radulović 14 (6:8), Sanadze 2, Petrović 9, Zupan 9, Čapin 11, Morina 4, Gajić 9 (6:6).
Krka: Rebec 8, Curry 14 (2:2), Kastrati 7, Rojc 2, Jukić 3 (3:4), Dimec 4, Čebular 2, Ritlop 2, Bunić 6 (0:4), Luković 11.
Prosti meti: Sixt Primorska 12:14, Krka 5:11.
Met za tri točke: Sixt Primorska 8:20 (Petrović 3, Čapin 3, Zupan, Gajić), Krka 8:27 (Luković 3, Rebec 2, Curry 2, Kastrati).
Osebne napake: Sixt Primorska 21, Krka 20.
Pet osebnih: /.

Krka lovi četrti zaporedni naslov pokalnega zmagovalca, pot do četrtfinala pokala pa so Novomeščani tlakovali z dobrimi predstavami v državnem prvenstvu, kjer so dosegli devet zaporednih zmag; njihovi tekmeci pa so za dvig samozavesti na zadnji tekmi v gosteh premagali neposredne tekmece za uvrstitev v boj za prvaka Helios Suns.

Dvoboj je bil zelo izenačen in nobena ekipa si dolgo ni priigrala odločilne prednosti; domači so bolje začeli in dobili prvi del, a so gostje vrnili s približno enako mero v drugi četrtini in ekipi sta naslednjih 20 minut začeli skorajda izenačeni.

Prelomna je bila šele zadnja četrtina. Pri 49:59 v 38. minuti se je zdelo, da je Krka le ušla, toda domači so se vrnili, tudi z dvema trojkama, zadnjo je dosegel Nikola Gajić pol minute pred koncem, a je nato ostalo pri minimalni zmagi gostov 59:58.

Za zmagovalce je 14 točk dosegel Ronald Curry, enak strelski izkupiček je imel pri domačih Bojan Radulović.

Povratna tekma teh nasprotnikov bo v četrtek, 16. februarja, ob 18. uri. Na zmagovalca iz tega para pa v polfinalu že čakajo košarkarji Hopsov Polzele.