Sežanci in Bistričani odlično začeli

Po polovici prvega dela prvenstva je že jasno, da Primorska sodi v zgornji dom, Portorož pa v spodnji. Če kmalu ne bo kakšne spremembe (okrepitve), se Portorožanom ne piše nič dobrega. Odlično sta sezono začela oba primorska drugoligaša.

Prva SKL

6. krog - Šenčur GGD : Union Olimpija 57:64, Zlatorog Laško : Terme Olimia 82:77, Portorož : Sixt Primorska 70:93, Helios Suns : LTH Castings 85:70, Tajfun : Krka 75:72, Hopsi Polzela : Rogaška - danes.

7

7. krog, 16. nov. - Krka : Hopsi. 18. nov. - Union Olimpija : Tajfun. 19. nov. - Terme Olimia : Šenčur, Rogaška : Portorož. 20. nov. - Sixt Primorska : Helios Suns.

Druga SKL

4. krog - Ilirija : AKK Maribor Branik 87:76, Plama pur : Grosuplje 84:64, Elektra Šoštanj : Kolpa Črnomelj 81:73, Konjice : Celje 69:79, Mesarija Prunk Sežana : ECE Triglav 74:65, Parklji : Ljubljana 72:73.

4

5. krog, 19. november - Ljubljana : Elektra, Ece Triglav : Ilirija, Maribor Branik : Parklji, Mesarija Prunk Sežana : Celje. 20. november - Kolpa : Plama pur.

Mesarija Prunk : Triglav Kranj 74:65

SEŽANA > Dvorana SŠ S. Kosovela, gledalcev 200, sodniki: Pohleven (Maribor), Ploj (Ljubljana); četrtine - 11:14, 21:16, 20:16, 22:19.

Mesarija Prunk Sežana: Drenik, Korošec 13 (4:4), Strnad 1 (2:1), Kukanja 1 (4:1), Urbas 10 (2:2), Gomezel 2 (2:2), Mevla 11 (3:2), Furlan 2 (2:2), Brundula, Kovačević 5 (2:1), Jordan Rojko 11 (2:2), Husić 18 (2:2). Trener: Igor Thaler.

Košarkarji sežanskega moštva so niz neporaženosti nadaljevali tudi v dvoboju s prvim resnim tekmecev v sezoni (vsaj tako kaže uvod) Triglavom, na katerem so vodili večji del tekme. Če je bil prvi polčas in del drugega še dokaj izenačen - v 25. minuti je bilo na semaforju 40:37 - , pa so gostitelji v nadaljevanju začeli postopoma višati prednost. Najvišja je bila v 37. minuti, ko so Sežanci vodili že za 18 točk (68:50). Pri “mesarjih” je v uvodu sezone konstanta večje število iz tekme v tekmo različnih razpoloženih košarkarjev. Tokrat jih je pet preseglo mejo desetih točk, gostitelji so dobili skok (39:33) in bolje zadevali trojke - devet proti dvema krajnskima, vendar pa iz bistveno večjega števila poizkusov. Tri trojke je iz štirih metov zadel Alen Mevla (enajst točk). Izpostaviti velja dvojni dvojček domačega centra Mirnesa Husića, ki je bil najboljši strelec in skakalec na tekmi - 18. točkam je dodal še deset skokov. RM

Plama pur : Grosuplje 84:64 (42:32)

ILIRSKA BISTRICA > Dvorana OŠ A. Žnideršiča, gledalcev 300, sodnika: Dremelj (Ljubljana) in Misson (Škofja Loka); četrtine - 24:9, 18:23, 17:18, 25:14.

Plama pur: Šabec, Muha 2, Turk, Hreščak 12 (2:2), Srebovt 18 (8:3), Jenko 13 (2:2), Čergič7, Afrič, Malečkar 3, Brlan 29 (7:7). Trener: Rok Dežman.

Še tretjič zapored so košarkarji Plame pur parket dvorane Osnovne šole Antona Žnideršiča zapuščali z dvignjenimi rokami. Kljub odsotnosti poškodovanega prvega organizatorja Tilna Zalarja je domača zasedba navdušila z odlično igro v napadu, kjer sta bila za moštvo postojnskega trenerja Predraga Milovića nerešljiva uganka Anže Srebovt in Jaka Brlan, ki je gostom nasul kar šest trojk. Po odlični prvi četrtini Bistričanov so se Grosupeljčani sredi tretje četrtine nekajkrat uspeli približati na pet točk zaostanka, a popolnega preobrata niso zmogli. Še v 35. minuti je prednost Plame pur znašala zgolj 63:57, nato pa je sledil nov natančen rafal uspešnih metov iz razdalje za okroglih +20 ob zadnjem pisku sirene.SM

Tretja SKL center

5. krog - Rosa Vrhnika : Ajdovščina 91:55, Pivka Perutninarstvo : Tolmin 68:81, Koper : Postojna 84:63, Nova Gorica mladi : Medvode 57:67.

Vrstni red: Medvode in Koper po 10 (5 zmag, brez poraza), Tolmin 8 (3:2), Rosa Vrhnika, Ajdovščina in Postojna 7 (2:3), Pivka Perutninarstvo 6 (1:4), Nova Gorica mladi 5 (0:5).

6. krog, 18. novembra - Postojna : Rosa Vrhnika, Pivka Perutninarstvo : Nova Gorica mladi. 20. novembra - Medvode : Koper, Tolmin : Ajdovščina