Izola je edina upravičila status favorita, medtem ko je Ilirska Bistrica, edini lanski član primorske lige, ki je izgubil.

V Ilirski Bistrici so gledalci videli različna polčasa Foto: Rok Grabar
V Ilirski Bistrici so gledalci videli različna polčasa Foto: Rok Grabar

Il.Bistrica : Izola 1:6 (1:0)

ILIRSKA BISTRICA > ŠC Trnovo, gledalcev 100, sodnik Fridl (Kozje) 7. Strelci - 1:0 Gržina (11), 1:1 Peroša (48) 1:2 Mihailovič (53) 1:3 Kremenović (77) 1:4 Gavrić (86), 1:5 Kremenović (88), 1:6 Kremenović (90 z 11m)

Ilirska Bistrica: Počkaj 5,5, Mahne 5, Marinac 5, Grbec 5,5, Iskra 5, Gržina 5,5, Kalanj 5 (od 79 Meš -), Zatkovič 5 (od 70. Smajla 5), Kuduzović 5, Lazarević 5 (od 87. Dekleva -), Brozina 5,5. Trener: Rihard Udovič 5,5.

Izola: Rupnik 6,5, D. Gavrić 6,5 (od 87 Maršič -), Šop 6,5, Brnadić 6,5, Vatovec 6,5, Peroša 7 (od 89. Čosić -), Čaušević 6 (od 46. Knafelc 7), Mihailović 6,5, Tomažič 7, Kremenović 8, Finkšt 6. Trener: Aljoša Čotar 7.

Bistriških gledalcev se je pred tekmo usmilil dež, ki je ponehal, ne pa tudi Izolani, ki so dodobra napolnili mrežo 17-letnega vratarja Anžeta Počkaja.

Novinci v ligi so se v prvem polčasu predstavili v dobri luči, nadaljevanje pa je bilo drugačno. Domači niso bili dovolj zbrani, Izolani pa so se po lekciji trenerja Aljoše Čotarja v slačilnici razigrali. Zadnja četrtina tekme je minila v znamenju najboljšega igralca tekme, 33-letnega Darka Kremenovića, ki je zabil tri gole.

Mitja Zatkovič, igralec Ilirske Bistrice: “Po prvem polčasu, ko smo prevladovali na igrišču in bi si lahko priigrali občutnejšo prednost, smo zelo popustili. Usodnih je bilo osem minut, ko smo prejeli dva lahka gola, po tretjem se nismo več pobrali.”

Aljoša Čotar, trener Izole: “V prvem polčasu se na razmočenem igrišču nismo znašli. Nadaljevanje je bilo presenetljivo boljše, predvsem pa učinkovito. Darka Kremenovića imamo v ekipi zato, da dosega gole: dosegel jih je iz igre, prostega strela in iz penala.”

BRANE FATUR

Adria : Ajd. Škou 0:1 (0:1)

MIREN > Igrišče pri Štantu, sodniki Čiča (Kranj). Strelec - 0:1 Berginc (19).

Adria: Bizjak, Žigon (od 38. Panić), Baša, Sardoč, Furlan, Jamšek, Žibernik, Rusjan, Šikuleski (od 56. Zovatto), Humar, Batič. Trener: Igor Mozetič.

Ajdovščina Škou: Brecelj, Žgur, Curk (od 88. Bajc), Kompara, Berginc (od 70. Stibilj), G. Kadrija, Simčič (od 83. Zornik), Smajila, V. Kadrija, Bašić, Vidmar. Trener: Jan Vidic.

Adria je začela sezono s pomlajeno ekipo in brez najmočnejše okrepitve, poškodovanega Klemena Jerkiča. Začetek tekme je pripadel Ajdovcem, v 19. minuti pa jeDenis Berginc v protinapadu sprejel podajo z desne in z roba kazenskega prostora zadel mrežo. V drugem polčasu so gostitelji imeli več od igre, posebej po vstopu FIlippa Zovatta pa tudi nekaj zrelih priložnosti, vendar jih niso izkoristili. PB

Jadran D. : Bilje 1:2 (1:2)

DEKANI > Igrišče Ivana Gregoriča, gledalcev, sodnik Lazić (Ljubljana).Strelci: 1:0 - Lotrič (30), 1:1 Žniderčič (31), 1:2 Doplihar (38) .

Jadran Dekani: Adam, Bele, Bržan, Zlatič, Kljajić (od 78. Vitezica), Lotrič (od 70. Redjepi), Posavac, Reja, Ribič (od 78. Palčič), Grdina, Ščulac. Trener: Alfred Jermaniš.

Bilje: Bajc, Mehanović, Rener, Koc, Kožuh, Žižmond, Žniderčič (od 72. Luzar), Doplihar, Bragato, Umek (od 79. Eler). Trener:

Dekančani so začeli dobro in v 30. minuti so tudi zadeli. Gregor Ščulac je z leve poslal nizek predložek v sredino, kamor je pritekel Andrej Lotrič. Že v naslednji akciji je izkušeni Tomaž Žniderčič iz protinapada izenačil. Preteklo je samo sedem minut in Biljenci so dosegli še en zadetek. V nadaljevanju so Dekančani poskušali izenačiti, vendar so se nogometaši Bilj dobro branili.

Portorož Piran : Tabor Sežana 1:1 (1:1)

PIRAN > Igrišče pod obzidjem, gledalcev 100, sodnica Subotić (Ljubljana). Strelca - 1:0 Redžić (2), 1:1 Matjašec (32-ag).

Portorož Piran: A. Podgajski, Cakič, Ad. Lizalović, Klinc, Tabar, Matjašec (od 62. Muminović), Čvokić, Stojanović (od 74. Al. Lizalović), B. Podgajski, Banovič, Redžić (od 88. Šabić). Trener: Ivan Patarič.

Tabor Sežana: S. Bole, Tragin, Lukač, K. Kariž, Podgoršek, Godnič, Stančič (od 85. B. Bole), Rojc (od 89. Pandža), U. Barut, Stepančič, Bombač (od 64. Makivić). Trener: David Kompara.

Mladi Pirančani so proti favoriziranim Kraševcem že v drugi minuti povedli, a so sami sodelovali tudi pri izenačenju. V drugem delu so Pirančani, bolj vajeni umetne trave, spustili žogo na tla in s hitrimi podajami spravljali ob živce goste, ki niso prišli do žoge. Sežanci so za najmanj nekaj tednov izgubili tudi Dina Stančiča, ki si je poškodoval koleno. BK

Cerknica : Brda 2:0 (1:0)

CERKNICA > Igrišče v Kolenu, gledalcev 120, sodnik Šmajc (Kranj). Strelca - 1:0 Kandare (5), 2:0 B. Zalar (85).

Cerknica: Kranjec, Bečaj, Vrenko, Cvetko, S. Žnidaršič, Keranović, Oblak, Kandare, B. Zalar (od 88. Praznik), Turšič (od 89. Debeljak), A. Zalar (od 85. R. Žnidaršič). Trener: Ludvik Palčič.

Brda: Mavrič, P. Simčič, Filej, M. Simčič Zuljan, Črnigoj (od 62. Kodermac), Živec, P. Tribušon, Rijavec (od 78. Rožič), Bremec, Batič (od 78. Orel), Jazbar. Trener: Dimitrij Mavrič.

Notranjci, ki so po več kot desetih letih spet napredovali v tretjo ligo, so začeli bolje od Bricev in prevladovali do sredine prvega dela. Skoraj ves drugi polčas so prevladovali gostje, a je izjemen zadetek s škarjicami uspel domačinu Blažu Zalarju. GL