Salonit le za obstanek?

Bogat odbojkarski konec tedna je v prvoligaški konkurenci Primorcem prinesel le točko, ki so jo dosegle Koprčanke. Kanalci so izgubili ključno tekmo za preboj v skupino za prvaka. V drugi ligi se za napredovanje borijo Ankarančanke in Novogoričani.

Kanalski kapetan Dejan Čabarkapa je proti Hočam dosegel
enajst točk.  Foto: Igor Mušič
Kanalski kapetan Dejan Čabarkapa je proti Hočam dosegel enajst točk.  Foto: Igor Mušič

Prva DOL moški

16. krog - Maribor : Fužinar 3:2, Calcit : Krka 3:0, Hoče : Salonit Anhovo 3:1 (-17, 23, 24, 38), Panvita Pomgrad : Triglav 0:3, ACH Volley : SIP 3:0 (za ACH libero Jani Kovačič 1 napaka).

Pari 17. kroga (4. februarja) - Salonit Anhovo : ACH Volley, Maribor : Calcit Fužinar : Panvita Pomgrad, Triglav : Hoče, SIP : Krka.

Hoče : Salonit 3:1

HOČE > VŠD Hoče, gledalcev 300, sodnika Skudnik (Mežica) in Valentar (Javornik); po nizih: -17, 23, 24, 38.

Salonit Anhovo: Česnik 5, Šarić, Jereb 5, Karnel, Mutapčija 6, Mijatović 8, Čabarkapa 11, Gadnik 17, Tomić 12, Jerončič 4. Trener: Gregor Jerončič.

Kanalski odbojkarji so kljub izjemni borbenosti in številnim priložnostim za preobrat izgubili ključno tekmo za uvrstitev v skupino za prvaka. Dva kroga pred koncem prvega dela je v bistveno boljšem položaju od Kanalcev neposredni tekmec Krka. Na dramatični dve uri in enajst minut dolgi tekmi v Hočah, ki je postregla z najdaljšim nizom v slovenski prvoligaški odbojki (odkar je v veljavi novo štetje) s 46 minutami igre in s podaljškom do 40. točke, sta razliko naredila kakovostna štajerska tujca, Srba Miomir Crnjanski in Branislav Radović. Skupno sta dosegla kar 52 točk!

Kanalci so glavno priložnost za uspeh zamudili v drugem nizu, ko so imeli v tesni končnici dovolj žog za skupno vodstvo z 2:0, po katerem bi se Štajerci težko rešili. Ker se to ni zgodilo, so se Hoče vrnile v igro. Po izenačenju je v tretjem nizu Salonit ponovno prišel do ugodnega položaja v tesni končnici, vendar je imel Saša Gadnik v napadu premalo pomoči. Morebitna rešitev je bila preložena na obojestransko izjemno izenačen četrti niz. Salonit je pri vodstvu z 38:37 zapravil napad, Štajerci pa so bili v nadaljevanju natančni.

Prva DOL ženske

13. krog - Kema: Luka Koper 3:2 (-17, 10, -21, 23, 10), Calcit : Ljubljana 3:1 (za Calcit Tina Grudina 7; za Ljubljano Nuša Ferlinc 9, Natali Pavič in Petra Flego po 1), Gen-I Volley : NKBM Branik 0:3 (-18, -18, -17), Zg. Gorenjska : Sp. Savinjska-Aliansa 0:3, Mislinja : Formula Formis 0:3.

Pari 14. kroga - Luka Koper : Gen-I Volley, Formis : Calcit, Ljubljana : Zgornja Gorenjska, Sp. Savinjska Aliansa : Kema.

Gen-I Volley : Branik 0:3

NOVA GORICA > Mestna dvorana, gledalcev 100, sodnika Tomec (Nm) in Mohorčič (Mokronog); po nizih: -18, -18, -17.

Gen - I Volley: Prado de Olivera 8, T. Bavdaž 9, N. Bavdaž 5, Kolbl 4, Velikonja Grbac 10, Š. Marušič, Simčič. Trener: Alen Bektašević.

Udeleženke osmine finala evropskega pokala CEV so bile za oslabljene Novogoričanke pričakovano prevelik zalogaj. Brez prve organizatorke Zale Zbičajnik in prve sprejemalke Anite Pethö, ki sta zaradi poškodb že končali sezono, možnosti za presenečenje ni bilo. Sprejem odličnih mariborskih servisov je bil preslab, da bi lahko Primorke razvile igro. Trener Alen Bektašević je moral vrzeli zapolniti z mladimi odbojkaricami, med katerimi se je z desetimi točkami najbolj izkazala Mirta Velikonja Grbac, ki je blestela v drugem nizu, ko je bil izid izenačen do 18. točke.

Kema : Luka Koper 3:2

MURSKA SOBOTA > Športna dvorana Ekonomske šole, gledalcev 100, sodnika Suljkanović in Tovornik (oba Mb); po nizih: -17, 10, -21, 23, 10.

Luka Koper: Dakin 12, Lucas 25, Dodič 6, Nedoh 6, Jovič 2, Kaker 8, Kušar. Trener: Zoran Jerončič.

Koprčanke so proti favoritinjam osvojile pomembno točko v boju za obstanek, z nekaj več zbranosti pa bi lahko domov odnesle vse tri. Primorke so se predstavile v bistveno boljši podobi, kot so končale jesen, in so prvi niz gladko dobile. V drugem so imele hude težave že s sprejemom servisa, a so se v tretjem spet pobrale. Odlično sta ga odigrali organizatorka Lana Jović in napadalka Dajana Lucas. Gostje so tako dobile priložnost, da tekmo v četrtem nizu zmagovito zaključijo. V napeti končnici, kjer je Koprčanke v igri držala Lucasova, je upanje trajalo do izida 23:24, po tem pa so Prekmurke skupni izid izenačile. V petem nizu so že na začetku dosegle veliko prednost in zlomile tekmice.

STA, IM

Nižje lige

> Druga DOL moški, 13. krog - Ljubljana : Črnuče ACH I 0:3, Šoštanj Topolšica : Pro Volley 0:3, Braslovče : Fram 2:3, Brezovica : Žirovnica 3:2, Calcit II : Žužemberk 3:0, Go Volley : Črnuče ACH II 3:0 (20, 22, 18).

Vrstni red - Črnuče ACH 39, Go Volley 31, Pro Volley 26, Calcit II 25, Žirovnica 19, Fram, Šoštanj Topolšica 18, Brezovica 16, Braslovče 14, Žužemberk 12, Črnuče ACH II 10, Ljubljana 6.

> Druga DOL zahod ženske, 13. krog - Šk. Loka : Ankaran Hrvatini 1:3 (-21, 22, -18, -19), Krim: Triglav 3:0, UOK Ljubljana : Novo mesto 3:0, Šentvid Žlindra : Žirovnica 3:1, Calcit II : Ljubljana II 3:1, Grosuplje : Galeb grup Robotina 3:0 (21, 21, 17).

Vrstni red - Ankaran Hrvatini 35, Ljubljana II 34, Calcit II 29. Krim 26, Galeb grup Robotina 24, Grosuplje 22, Šentvid Žlindra 17, Šk. Loka 16, Triglav 15, UOK Ljubljana 9, Žirovnica 7, Novo mesto brez točke.