Rossiju deževna dirka v Silverstonu, Marquez na tleh

Italijan Valentino Rossi (Yamaha) je zmagovalec 12. dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu. Na preizkušnji v Silverstonu, ki jo je zaznamovalo močno deževje, je v elitnem razredu motopGP premagal rojaka Danila Petruccija (Ducati), tretji pa je bil še en Italijan Andrea Dovizioso (Ducati).

Italijan Valentino Rossi (Yamaha) je zmagovalec 12. dirke
svetovnega prvenstva v motociklizmu. Foto: Reuters
Italijan Valentino Rossi (Yamaha) je zmagovalec 12. dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu. Foto: Reuters

SILVERSTONE > Rossi je s četrto zmago v sezoni spet prevzel skupno vodstvo; dirko sta z moštvenim sotekmovalcem Špancem Jorgejem Lorenzom začela z enakim izkupičkom 211 točk, zdaj pa jih ima Italijan 236, danes le četrti Španec pa 224.

Še slabše kot Lorenzu se je godilo svetovnemu prvaku Marcu Marquezu (Honda), ki je osem krogov pred koncem padel in končal dirko, s tem pa praktično zapravil možnosti, da bi še posegel v boj za naslov prvaka, saj ostaja pri le 159 točkah.

Sezona v SP se bo nadaljevala na terenu Rossija, dirkališču v Misanu, čez 14 dni.